آغاز به‌کار دوسالانه شیکاگو

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۱۳ / ۰۷ / ۱۳۹۴ ، شناسه: ۱۰۱۰ ، بازدید:۲۹۲۷

شهری که تقاطع هنر و معماری شد/ آغاز به‌کار دوسالانه شیکاگو

دوسالانه شیکاگو

دوسالانه معماری شیکاگو از مهم‌ترین رویدادهای حوزه معماری در جهان، دیروز ۳ اکتبر با ارائه طیف گسترده‌ای از نمایش آثار معماری کار خود را آغاز کرد.

طی برگزاری این دوسالانه بیش از یک‌صد پروژه از ۱۲ کشور و به نمایندگی از ۵ قاره به نمایش درآمده و مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. "بومی‌سازی و نگاه جهانی" محوریت این دوره از دوسالانه شیکاگو را به خود اختصاص داده است.

سارا هردا مدیر این رویداد معتقد است؛ موضع دوسالانه انعکاس آن چیزی است که در معماری امروز جهان شاهدش هستیم.

محل استقرار دوسالانه شیکاگو که بزرگ‌ترین نمایش آثار معماری در آمریکای شمالی محسوب می‌شود در مرکز فرهنگی شهر شیکاگو است و علاوه بر این مکان سازه‌هایی مختص به نمایش‌های این رویداد برای ارائه آثار طراحان شرکت‌کننده در نظر گرفته شده است. همچنین موزه هنرهای زیبای شیکاگو میزبان یکی از نمایشگاه‌های دوسالانه شده که به ارائه آثار طراحان این شهر می‌پردازد.

دوسالانه شیکاگو

دوسالانه در دیگر نقاط شهر شیکاگو هم گسترش پیدا کرده؛ ازجمله سراسر خیابان میشیگان در پارک هزاره میزبان آثاری از دفتر طراحان " اولترا مدرن" از رود آیلند، همچنین نمایش‌هایی از دانشجویان مدرسه معماری ROM در این شهر شده است. بنیاد گراهام در این شهر نیز که به هنر انتزاعی اختصاص دارد، در بخشی از این رویداد عکس‌های "باربارا کستن" از نماهای شهری شیکاگو ارائه کرده است. در قسمت جنوبی شیکاگو نیز "تیستر گیتس" هنرمند اهل استونی، کارلوس بونگا" از اسپانیا و " فریدا اسکدو" معمار مکزیکی نمایش‌های محیطی این دوسالانه را ارائه می‌دهند.

دوسالانه شیکاگو

منطقه ساحلی شیکاگو هم از این رویداد بی‌نصیب نمانده؛ "برایونی رابرتز" که در بومی‌سازی معماری پیشینه قابل‌توجهی دارد، با رویکرد ایجاد تقاطعی در هنر و معماری ارائه‌ای تازه از آثار مکتب "میس ون دروهه" را در معرض عموم قرار می‌دهد و بالاخره " آماندا ویلیامز" معمار ساکن شیکاگو با رویکرد "نژاد و نابرابری" بر خانه‌های متروکه حاشیه‌نشینان آفریقایی-آمریکایی نگاهی انداخته که به‌زعم او می‌تواند به توجه دوباره و عمیق‌تری از پیشینه فرهنگی این شهر منجر شود.

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: هنرآنلاین

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .