چهار معمار ایرانی تاثیرگذار در معماری خاورمیانه

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۲۹ / ۱۰ / ۱۳۹۳ ، شناسه: ۱۱۷ ، بازدید:۳۶۳۰

به گزارش «معماری نیوز» نشریه Architect  در سال 2014 اقدام به معرفی 50 معمار تاثیرگذار در منطقه خاورمیانه نمود. این لیست متشکل از 2 گروه می باشد.

گروه اول که شامل 10 چهره بین المللی که تاثیر بسزایی در منطقه دارند، عبارتند از :  Lord Foster Jean Nouvel - Adrian Smith - Zaha Hadid -  Rem Koolhaas - Frank Gehry - Thomas Heatherwick  -  George Efstathiou- Shigeru Ban - Renzo Piano

همچنین از 40 نفر که حضور مداومی در حوزه خاورمیانه داشته اند و تعهد خود را به این بخش از جغرافیای جهانی نشان داده اند، نیز تقدیر شد.

در بین این 40 نفر، نام 4 معمار ایرانی به چشم می خورد. علیرضا تغابنی، کورش حاجی زاده، فرشادکازرونی - آذین سلطانی و رضا مفاخر به ترتیب رتبه های بیست و یکم ، بیست و نهم ، سی و پنجم و سی و نهم را در این لیست به خود اختصاص داده اند.

همچنین در لیست معمـاران تاثیــرگذار در سـال 2014 نــام معمــاران شاخصی همچـون  Brian Johnson- Simon Moon - Shams Naga - Murat and Melkan Tabanlioglu به چشم می خورد.

ادامه مطلب ( لینک خبر)

منبع : memarinews

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .