هیچ افزایش قیمتی در مسکن نخواهیم داشت.

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۲۹ / ۰۸ / ۱۳۹۴ ، شناسه: ۱۱۸۰ ، بازدید:۲۷۲۹

مشاور وزیر راه و شهرسازی:

هیچ افزایش قیمتی در مسکن نخواهیم داشت

 

مشاور وزیر راه و شهرسازی در مدیریت و تامین مالی با بیان این‌که 27 میلیارد دلار در 10 سال اخیر واحد مسکونی تخریب شده است، گفت: رکود مسکن باعث شده 20 کارخانه سیمان تعطیل شود و برای سایر بخش ها نظیر بخش تولید کاشی و سرامیک و فولاد در کشور وضعیت ناخوشایندی به وجود آید.

به گزارش خبرنگار پیام ساختمان، حسین عبده‌تبریزی در نشست خبری با بیان اینکه دولت می‌داند اگر بخش مسکن راه بیفتد مشکل اقتصادی حل می‌شود، افزود: ما نمی‌خواهیم کار بیهوده انجام دهیم.

وی افزود: طبق برآوردهای شخصی من در حال حاضر 20 میلیارد دلار خانه خالی در کشور وجود دارد، این میزان خانه خالی با درآمد نفتی کشور برابری می کند، بنابراین اگر در این واحدها سرمایه‌گذاری می‌کردیم مشکل حل می‌شد و مردم می‌توانستند به راحتی اقساط خود را پرداخت کنند.

افزایش قیمت مسکن نخواهیم داشت

مشاور امور مدیریت و تأمین مالی وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه دولت می‌خواهد کاری انجام دهد که به درد مردم بخورد، تاکید کرد: منابع خرید مسکن باید برای تمام گرو‌ه‌ها باشد تا اقساط آن را پرداخت کنند، اما پرداخت اقساط از این به بعد مشکل‌تر می‌شود چرا که تورم دیگر همانند سال های گذشته نخواهد بود.

تبریزی همچنین گفت: با توجه به تغییر ساختار مسکن در کشور و عدم افزایش قیمت‌ها مطابق روال گذشته،کسانیکه منتظر تغییر نمودار پله‌ای قیمت مسکن هستند، توجه داشته باشند که هیچ افزایش قیمتی در مسکن نخواهیم داشت.

مشاور امور مدیریت و تأمین مالی وزیر راه و شهرسازی با اعلام این‌که قیمت واحدهای تجاری و لوکس به شدت کاهش یافته، گفت: دولت نقشی در افزایش یا کاهش قیمت‌های مسکن ندارد و وظیفه دولت ها ایجاد بازار رهن و توسعه آن است.

دبیر پانزدهمین همایش سیاست های توسعه مسکن در ایران با تاکید بر این‌که وزارت راه و شهرسازی به دنبال سفته بازی در بازار مسکن نیست، افزود: منابع کافی و نرخ سود مناسب برای خرید بخش مسکن موجود نیست و با نرخ 25 تا 30 درصدی تسهیلات کسی نمی‌تواند مسکن بخرد.

تبریزی با بیان اینکه بانک مسکن باید سالانه 1500 میلیارد تومان تسهیلات مسکن پرداخت کند، ادامه داد: نرخ سود تسهیلات نرخ درستی نیست و باید به سرعت کاهش یابد و شورای پول و اعتبار در یک بسته کامل دخالت کرده و نرخ سود تسهیلات را اصلاح کند.

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: هفته نامه پیام ساختمان

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .