رونمایی از پروژه ۵۰۰ میلیون یورویی طراح ژرژ پمپیدو

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۰۷ / ۰۹ / ۱۳۹۴ ، شناسه: ۱۲۰۸ ، بازدید:۲۹۰۹

معمار برجسته ایتالیایی و طراح مرکز هنری مشهور ˝ ژرژ پمپیدو˝ تازه‌ترین اثر خود را رونمایی کرد.
 

پروژه ۵۰۰ میلیون یورویی , طراح  ژرژ پمپیدو , معمار برجسته , ایتالیایی , طراح , مرکز هنری , ژرژ پمپیدو , ستاوین , رنزو پیانو

 

رنزو پیانو، معمار نام‌آشنای ایتالیایی، روز جمعه از تازه‌ترین اثر خود رونمایی کرد. این آسمان‌خراش که دفتر اصلی بانک "اینتزا سان پائولو" خواهد بود با ۱۶۶ متر ارتفاع در ۳۷ طبقه ساخته شده و بلندترین ساختمان مدرن شهر تورین است.

رنزو پیانو که تاکنون آثار فراموش نشده‌ای ازجمله مرکز فرهنگی هنری معروف "ژرژ پمپیدو" پاریس را در کارنامه دارد، در مورد این ساختمان می‌گوید: "به باور من آثار معماری باید با آداب و رسوم روزانه مردم هماهنگ و همراه باشند. یک ساختمان باید مورد قبول و استفاده مردم قرار گیرد. به این دلیل است که سه طبقه آخر را برای استفاده همگان در نظر گرفته‌ایم."

فضای سبز، رستوران و تراسی در ارتفاع یکصد و پنجاه متری از سطح زمین ساخته شده که از جمله امکان‌های دیدنی این ساختمان است. معمار با استفاده از تازه‌ترین فناوری‌ها موفق شده سامانه تهویه هوای این ساختمان را به‌گونه‌ای بسازد که سرما و گرما فضای داخلی تا حد زیادی به روش طبیعی تأمین شود.

بیش از ۵۰۰ میلیون یورو برای ساخت این برج سرمایه‌گذاری شده است.

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: سرویس معماری هنرآنلاین

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .