ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت جامع بحران(مشهد)

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۳۰ / ۱۰ / ۱۳۹۳ ، شناسه: ۱۲۳ ، بازدید:۳۴۵۴

مکان برگزاری : مشهد مقدس
تاریخ برگزاری : 26و27 بهمن ماه


  محورهای کنفرانس :

ریسک ، امنیت، ایمنی و تاب آوری
مدیریت بحران های پیچیده و چند مولفه ای
جمع آوری دادها با رصد زمین
بهداشت اضطراری
سازگاری تغییرات اقلیم
حوادث و تاثیر آسیب های اقتصادی و اجتماعی

مدتی پس از زلزله مهیب بـم، نخستین کنفرانس بین المللی مدیریت جامع بحران در بهمن ماه سال84 و در غالب یک تشکل غیر دولتی در تهران برگزار گردید. هدف از برگزاری اولین کنفرانس، بهره برداری از تجربیات آموخته شده از زلزله بم، ایجاد نگاه جامع به مدیریت بحران ، تبادل نظرات ، انتقال دانش فنی و تدوین استراتژی کاهش خطر پذیری بحران بود، که این هدف تا برگزاری چهارمین کنفرانس در سال 87 دنبال گردید. در طی این سال ها بسیاری از سخنرانان بین المللی و ایرانی در سخنرانی های کلیدی و عمومی خود آخرین یافته ها ، مبانی و راهبردهای آینده در زمینه مدیریت بحران را در این کنفرانس ها ارایه نموده اند. همچنین بسیاری از پژوهشگران ، مدیران و متخصصین ، ارتباطات علمی خود در زمینه کاهش ریسک بحران را در کنفرانس های مدیریت جامع بحران ایجاد کرده و توسعه داده و به اشتراک گذاشته اند.

در اسفند ماه 92 پنجمین کنفرانس بین المللی مدیریت جامع بحران با کسب مجوز از معاونت توسعه ریاست جمهوری برگزار گردید و با استقبال چشمگیرانديشمندان و متخصصين مواجه شد، به نحوي كه بیش از 300 خلاصه مقاله توسط دبیر خانه علمی کنفرانس دریافت شد و تعداد مقالات ارائه گردیده بصورت شفاهی و پوستر به بیش از یکصد مقاله رسید. از نکات بارز این کنفرانس ، حضور اساتید و سخنرانان ملی و بین المللی ، برگزاری کارگاه های تخصصی و ایجاد فضای تعامل میان دانشگاهیان، مدیران دولتی و بخش خصوصی و به اشتراک گذاری تجربیات می باشد.
ششمین کنفرانس مدیریت جامع بحران در 26- 27 بهمن سال جاری در شهر مشهد با شعار مدیریت بحران:   "از اندیشه تا اقدام" در حالی برگزار می گردد که تقریبا یکماه بعد از آن دومین نشست ده ساله چهار چوب عملیاتی هیوگو در شهر سندای ژاپن برگزار خواهد گردید. نشست جهانی سندای، گردهمایی کلیدی دولتمردان ومتخصصین برای بررسی فعالیتهای انجام یافته در چهار چوب عملیاتی هیوگو (1) وقدمی بنیادی برای حرکت به سوی تدوین واجرای چهارچوب عملیاتی هیوگو (2) برای دهه آینده (2015-2025 م) می باشد.
در همین راستا ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت جامع بحران با فراهم نمودن امکان گردهمایی متخصصان ایرانی و بین المللی در مشهد، نسبت به جمع بندی ، انتقال و ارایه نظرات ایشان به نشست جهانی در سندای ژاپن اقدام می نماید و با در نظر گرفتن منافع ملی، فرصت مذکور را مغتنم شمرده تا نقش موثر و تاثیر گذاری را در تدوین چهارچوب عملیاتی هیوگو (2)ایفا نماید.

لینک خبر

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .