ساخت موزه فردا توسط معمار برگزیده اروپا ،سانتیاگوکالاتراوا

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۳۰ / ۰۹ / ۱۳۹۴ ، شناسه: ۱۲۹۵ ، بازدید:۳۵۴۳

معمار برگزیده امسال اروپا ˝موزه فردا˝ در شهر ریودژانیرو را طراحی کرد.

 

ساخت موزه فردا توسط معمار برگزیده اروپا , سانتیاگوکالاتراوا , موزه فردا , معمار برگزیده , اروپا , ستاوین , Santiago Calatrava , معمار , موزه

 

سانتیاگوکالاتراوا که به تازگی جایزه اروپایی معمار برگزیده سال را دریافت کرد، معماری و طراحی "موزه فردا" در شهر ریودژانیرو را بر عهده داشته است. طراحی این موزه با توجه به فرهنگ بومی منطقه انجام شده و کالاتراوا سعی کرده که در این طرح، رابطه مناسبی بین شهر و محیط زیست اطراف برقرار کند.

این موزه شامل ۵۰۰۰ مترمربع فضای نمایشگاهی دائم و موقت است. نمایشگاه دائمی در طبقه بالا قرار دارد و با ارتفاع ۱۰ متر، چشم‌اندازهای پانوراما از خلیج guanabara" " را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار می‌دهد.

 

ساخت موزه فردا توسط معمار برگزیده اروپا , سانتیاگوکالاتراوا , موزه فردا , معمار برگزیده , اروپا , ستاوین , Santiago Calatrava , معمار , موزه

 

به گفته‌ کالاتراوا ریودژانیرو مثالی است بارز از اینکه چطور به کمک طراحی کاربری‌های فرهنگی می‌توان کیفیت فضاهای شهری را بالا برد.

ایده‌ی اصلی، طراحی ساختمانی افسانه‌ای است که مانند کشتی بر روی سطح دریا شناور است؛ به همین دلیل استخری در مجاورت این ساختمان طراحی شده تا با انعکاس تصویر ساختمان موزه، چنین به نظر برسد که موزه بر روی آب معلق است.

"موزه‌ی فردا" بخش از پروژه باززنده‌سازی محله‌ی Porto Maravilha" " است و در طراحی آن ملاحظات معماری پایدار چون استفاده از نور طبیعی و انرژی‌های تجدید پذیر نیز رعایت شده است.

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: سرویس معماری هنرآنلاین

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .