آپارتمان کوچک باورنکردنی در پاریس

مجموعه: دیزاین ، تاریخ انتشار: ۰۴ / ۰۹ / ۱۳۹۳ ، شناسه: ۱۳ ، بازدید:۵۱۹۱

آپارتمان کوچک باورنکردنی در پاریس که عملکردها را به حداقل ممکن کاهش داده است.

آیا شما می توانید یک آپارتمان با مساحت 8 مترمربع را تصورکنید؟شما احتمالا تصور می کنید که این فضای فشرده ، متناسب با کمد لباس شما باشد، اما طراحی این آپارتمان متکی بر عملکردهای هوشمندانه ای است که پشت سادگی آن پنهان هستند.

آپارتمانی کوچک  در پاریس

این آپارتمان کوچک در پاریس ،توسط استودیو طراحی Kitoko و برای یک زوج خدمتکار به منظور پرستاری از کودکان طراحی شده است. در ساختمانهای قدیمی به سبک هوسمان،اتاق خدمتکاران بسیار شلوغ بوده و مسیر آن معمولا تبدیل به انبار می شده است ،اما این طراحی مدولار ،راه جدیدی را در استفاده مفید از تمامی فضا به منظور بهینه سازی شرایط زندگی ارائه کرده است.

آپارتمانی کوچک در پاریس

آپارتمان کوچک باورنکردنی در پاریس

استودیو Kitoko ،ثابت می کند که این نوع اتاقها که قبلا به نوعی فضای انبار و ذخیره سازی بوده،اغلب در بالاترین نقطه خانه و در زیر سقف و باحداقل اندازه و زیبایی شناسی واقع شده  و دسترسی سختی  نیز داشته اند، می توانند به طرز هوشمندانه ای زیبا شده و درعین حال هدف خود را حفظ کنند. این فضای کوچک کارکردهایی به منظور خوابیدن،پختن غذا،خوردن آن،شستن ،کارکردن و ذخیره کردن ماکزیممی از تمام آیتم ها را دارا می باشد و می توان گفت استقلال مستاجر آینده را به راحتی تضمین می کند.

گروه طراحی به گونه ای عملکردها را سازماندهی کرده که درعین حال که برای یک فضای فوق العاده کوچک ،مناسب است ،استفاده از آن نیز به راحتی امکان پذیر می باشد.

آپارتمانی کوچک در پاریس

آپارتمان کوچک باورنکردنی در پاریس

منبع :freshome

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین - (الهه تقی زاده)

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .