زندگی درروستایی بر فراز ابرها

مجموعه: جهان نما ، تاریخ انتشار: ۱۷ / ۱۰ / ۱۳۹۴ ، شناسه: ۱۳۴۳ ، بازدید:۳۶۴۱

آلودگی هوا پدیده ای مخرب و یکی از ملموس‌ترین معضلات در بسیاری از کلانشهرها است ،که این روزها بیشتر نمود پیدا کرده است. اگر شما هم از جمله افرادی هستید که از این آلودگی و دود و ترافیک شهرهای بزرگ خسته شده اید و برای فرار از آن دنبال مکانی دنج می گردید پیشنهاد خوبی برایتان داریم.

 

زندگی درروستایی بالای ابرها

 

روستای ییلاقی درازنو منطقه ییلاقی در بالای ابرها یکی از زیبا ترین جلوه های این مرز و بوم است که در استان گلستان و در فاصله ۴۰ کیلومتری کردکوی، درکنار قله درازنو واقع شده است. این روستا به دلیل واقع شدن در ارتفاعات البرز هوایی خنک و مطبوع ، آبی سالم و گوارا و چشم اندازی شگفت انگیز دارد، طوری که بیش از ۱۱ شهر و صدها روستای ولایات گلستان و مازندران از این روستا قابل مشاهده است .

 

زندگی درروستایی بالای ابرها

 

جایی که انگار آسمان به زمین آمده و راه رفتن میان ابرها رویایی است دست یافتنی. می‌شود میان ابرها خوابید و بر ابرها سوار شد. خنکی و طراوت و بوی خوشی همراه ابر صورتت را می‌پوشاند. ابرها بر گونه و چشم و موهایت باران می‌شوند و دریایی را می‌ماند که بدون آبشش می‌توان در آن نفس کشید.

 

زندگی درروستایی بالای ابرها

زندگی درروستایی بالای ابرها

 

خانه های کاهگلی، فضای طبیعی منطقه را جذاب و دیدنی کرده است. نظاره کردن این منظره زیبا از داخل این خانه ها، نشاط و طراوت خاصی به انسان می دهد.  هر گاه که از پنجره داخل به بیرون بنگری، تابلوی زیبا و بی نظیری از طبیعت را می بینی که نقاشی از هر زاویه آن می تواند اثر هنری ماندگار دنیا باشد.

 

روستای درازنو

 

درازنو روستایی در راس قله البرز با سرزمینی مرتعی ، مملو از گیاهان رنگارنگ وحشی و جنگل انبوه و سرسبز است که زندگی در آن ، انسان را از هیاهو و تنش زندگی ماشینی در شهرها رها می کند. وجود چشمه های متعدد و رودهایی که از به هم پیوستن چشمه ها یا ذوب برفها به وجود می آیند و همچنین آبشارهایی نظیر ” آبشار دوآب ” و ” آبشار هفت طبقه ” بر زیبائی های این منطقه افزوده است وجود دو غار طبیعی به نام های “گنج خانه” و “انبار حسن خان” از جاذبه های منحصر به فرد دیگر این روستاست.

 

روستای کردکوی استان گلستان

 

همچنین این منطقه به علت ارتفاع مناسب، برای علاقه‌مندان به پرواز مناسب می‌باشد. جذابیت این پرواز در مشاهده مناظر بکر و زیبای جنگلی از بالاست که برای یک بار هم شده آن را الزامی می کند .

 

روستای کردکوی استان گلستان

 

  • مسیر دسترسی:

دسترسی به روستای درازنو ، از طریق کردکوی امکان پذیر است و در این مسیر ، یکی از زیباترین پارک های جنگلی ولایت گلستان و ایران به نام پارک امام رضا (ع) قرار دارد. پس از عبور از پارک جنگلی امام رضا (ع) و گذشتن از جاده هزار پیچ، ارتفاعات سر به فلک کشیده‌ای در معرض دید قرار می‌گیرند و تابلویی که مسیر دسترسی به درازنو را نشان می‌دهد. روستای اول پس از طی این مسیر روستای مرس چشمه نام دارد و حدود ۲ کیلومتر پس از آن روستای درازنو در مجاورت کوه در دشتی بزرگ و زیبا واقع شده است.

 

روستای کردکوی استان گلستان

روستای کردکوی استان گلستان

روستای ییلاقی درازنو

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: arktourism

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین

دیدگاه کاربران
نام شما: *
پست الکترونيک: *
دیدگاه شما:*
مجموع را وارد کنید:*
=
+
با ما همراه شوید
تبلیغات
طراحی معماری

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .