نرم‌افزار سیستم یکپارچه شهرسازی ویژه تلفنهای همراه

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۱۲ / ۱۱ / ۱۳۹۳ ، شناسه: ۱۵۲ ، بازدید:۱۱۴۴۱

این نرم‌افزار موبایلی، برای دسترسی و نظارت مستقیم شهروندان شهر مقدس مشهد، بر روی پرونده‌ها و بر روی بستر موبایل طراحی شده که شهروندان از این طریق، می‌توانند به پیگیری پرونده های خود بپردازد.

 

معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد از آغاز به کار مجموعه‌ نرم‌افزاری تلفن همراه سیستم یکپارچه شهرسازی خبر داد.
محمدرضا حسین‌نژاد گفت: این نرم‌افزارها شامل شهرنما، ضوابط ساخت و ساز، عوارض نوسازی، تصدیق گواهی، پیگیری درخواست، عوارض صنفی و دانشنامه است.
وی با بیان اینکه در این نرم افزار دو آیکن شهرنما و ضوابط ساخت و ساز قرار دارد، ادامه داد: نرم افزار شهرنما، سامانه‌ای است جهت مشاهده تصاویر 360 درجه از سطح شهر و تصاویر برداشت شده به صورت برش‌های موزاییکی که به این نرم‌افزار ارسال شده و در نهایت تصاویر برای موقعیت درخواست شده، نمایش داده می‌شوند.
حسین‌نژاد افزود: به عبارت دیگر با کلیک کردن این آیکن، موقعیت دقیق هر نقطه‌ای از شهر، به صورت بصری (فضاهای شهری) قابل رویت است.
معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: ضوابط ساخت و ساز نیز سامانه‌ای جهت مشاهده ضوابط ساخت و ساز املاک به صورت پویا و مطابق با شهرداری به شمار می‌آید.
حسین‌نژاد اضافه کرد: این نرم‌افزار موبایلی، برای دسترسی و نظارت مستقیم شهروندان بر روی پرونده‌ها بر روی بستر موبایل طراحی شده که شهروندان از این طریق، می‌توانند به پیگیری پرونده خود بپردازد، به این نحو شهروند، بدون مراجعه به دفاتر پیشخوان می‌تواند از طریق این سیستم، پرونده خود را پیگیری کند.
وی اظهار کرد: طراحی و پیاده‌سازی برنامه‌های کاربردی ساده و کارآمد در بستر موبایل برای استفاده شهروندان، قابلیت‌های عمومی برای کاربران ثبت نشده در سیستم یکپارچه شهرسازی، نمایشگر نقشه برای نمایش لایه‌های وضع موجود املاک و معابر و نمایش موقعیت آن‌ها در طرح‌های تفصیلی، دسترسی به خلاصه ضوابط و مقررات ساخت و ساز املاک در سطح شهر، املاک ثبت درخواست حساب کاربری و... از جمله امکانات توسعه‌ای سیستم یکپارچه سازی می‌باشد.
حسین نژاد بیان کرد: از قابلیت‌های دیگر این نرم افزار این است که پیش‌بینی‌های زیرساختی صورت گرفته، برای استفاده مدیران و مسوولان از این نرم افزار صورت خواهد گرفت.
گفتنی است شهروندان و کاربران می‌توانند این نرم افزار را از طریق سایت www.esup.mashhad.ir/android دانلود کنند.

منبع خبر : shahrsazi.mashhad

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .