پروژه های معماری
افراد
دیزاین - طراحی
تکنولوژی
رویدادهای معماری
آموزشهای معمارانه
جهان نما
نشست های تخصصی معماری
ویدیو های معماری
افراد
آموزشهای معمارانه
پروژه های معماری
جهان نما
نشست های تخصصی معماری
دیزاین - طراحی
ویدیو های معماری
تکنولوژی
رویدادهای معماری

پیشنهاد ثبت ملی امجدیه به عنوان قدیمی‌ترین استادیوم تهران

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۳۰ / ۰۱ / ۱۳۹۵ ، شناسه: ۱۶۱۵ ، بازدید:۱۷۵۸

مشاور ریاست پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، پیشنهاد ثبت ورزشگاه امجدیه سابق (شهید شیرودی کنونی) را در فهرست آثار ملی مطرح کرد.

 

پیشنهاد ثبت ملی امجدیه , قدیمی‌ترین استادیوم تهران , پیشنهاد ثبت ملی , امجدیه , قدیمی‌ترین استادیوم , تهران , پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری , شهید شیرودی

 

به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی، سیداحمد محیط طباطبایی - قائم مقام ایکوم ایران - با اعلام این خبر و با اشاره به اینکه کمیته ملی ایکوموس شعار امسال خود را "بناهای ورزشی" نام‌گذاری کرده، بیان کرد: به همین مناسبت در این مراسم از معماری ورزش صحبت می‌شود.

او با اشاره به سابقه ورزش در کالبدهای شهری و روستایی افزود: اینکه قدیمی‌ترین فضاهای ورزشی کشور کدام هستند و نسبت این بناها با کل بافت شهر در گذشته چگونه بوده است، از موضوعاتی است که در این مراسم به آن پرداخته می‌شود.

مشاور ریاست پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری در ادامه، پیشنهاد ثبت ورزشگاه امجدیه سابق (شهید شیرودی کنونی) را در فهرست آثار ملی به عنوان قدیمی‌ترین استادیوم ورزشی تهران عنوان کرد.

علیرضا قلی‌نژاد، معمار و عضو ایکوم ایران دیگر سخنران مراسم بزرگداشت روز حفاظت از بناها است که سخنانی با موضوع "چشم‌انداز فرهنگی" خواهد داشت.

او با اشاره به شکل گیری مفهومی تحت عنوان "چشم انداز فرهنگی‌" در دهه 90 میلادی اظهار کرد: همه‌ی آنچه به عنوان میراث فرهنگی، تاریخی و طبیعی در حوزه‌های ملموس و ناملموس می‌شناسیم زمانی‌که در یک مجموعه قرار می‌گیرند، منظر فرهنگی تاریخی نام می‌گیرند، به نحوی که حتی احساسی که در یک محیط دارید و آن را ارزشمند تلقی می‌کنید، منظر فرهنگی است .

روز جهانی بناها و محوطه‌های تاریخی در ۲۹ فروردین ۱۳۶۱ خورشیدی (۱۸ آوریل ۱۹۸۲) توسط ایکوموس پیشنهاد شد و در بیست و دومین کنفرانس جهانی یونسکو در سال ۱۳۶۲ به تأیید رسید. این روز ویژه موقعیتی را فراهم می‌آورد که آگاهی‌های عمومی در باب تنوع میراث جهانی، کوشش‌های لازم برای حفاظت از آن و همچنین توجه به آسیب‌پذیری آنها افزایش یابد.

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: هنرآنلاین

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین

دیدگاه کاربران
نام شما: *
پست الکترونيک: *
دیدگاه شما:*
مجموع را وارد کنید:*
=
+
با ما همراه شوید
تبلیغات
طراحی معماری