یک لایه معمارانه دیگر بر دومینوی لوکوربوزیه

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۲۱ / ۰۴ / ۱۳۹۵ ، شناسه: ۱۷۸۲ ، بازدید:۲۸۴۲

فلیس وارینی چشم‌انداز برجسته و معمارانه دیگری بر پروژه ˝لاسیته رادیوس˝ در مارسی فرانسه افزوده است.

یک لایه معمارانه دیگر بر دومینوی لوکوربوزیه

مامو یک مرکز هنری در فضای آزاد است که در بالای لاسیته رادیوس، یک مجتمع مسکونی با طراحی لوکوربوزیه از سال 1952 در مارسی، فرانسه است. در سال 2013، این سقف توسط طراح فرانسوی اورا-ایتو تبدیل به یک فضای نمایشگاهی شد و اکنون میزبان فلیس وارینی ست تا چشم انداز برجسته و معمارانه دیگری از این تراس را به نمایش بگذارد.

پیش از این، خاویر ویلهان، دنیل بورن و دن گراهام نمایشگاه هایی در مامو داشته اند و این بار فلیس وارینی، هنرمند فرانسوی سوئیسی، پرسپکتیوهای چندگانه ای از این تراس منحصر بفرد را با نقاشی اشکال قابل توجه ایجاد کرده است. این طرح با ارجاع به پروژه های لوکوربوزیه در سبکی مجزا، با استفاده از فرم های مدولار برای هماهنگ شدن با این سازه  مدرن شکل گرفته است. رنگ های اصلی قرمز و زرد، بر بخش هایی از فضاهای داخلی و خارجی این بنا تاکید و آن ها را برجسته تر کرده اند؛ گویی یک لایه معمارانه جدید به آن اضافه شده است.

یک لایه معمارانه دیگر بر دومینوی لوکوربوزیه

وارینی درهنگام صحبت از رویکرد خلاقانه خود با اثر می گوید: " نقاط دید خاصی که پرسپکتیو را کامل مشاهده می کنند، نقاطی از فضا هستند که من با دقت انتخاب کرده ام؛ این نقاط دید که اصولا در سطح چشم من واقع شده اند غالبا در یک گذرگاه کلیدی قرار دارند، همچون نقطه ای که یک فضا به فضای دیگر می رسد. این نقاط دید معمولا اختیاری بوده اند. این نقاط دید همچون نقطه نظری در یک تعبیر یا بیان عمل می کنند؛ همانند نقاط دارای پتانسیلی برای شروع یک نقاشی یا یک فضا."

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: سرویس معماری هنرآنلاین

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .