پروژه های معماری
افراد
دیزاین - طراحی
تکنولوژی
رویدادهای معماری
آموزشهای معمارانه
جهان نما
نشست های تخصصی معماری
ویدیو های معماری
افراد
آموزشهای معمارانه
پروژه های معماری
جهان نما
نشست های تخصصی معماری
دیزاین - طراحی
ویدیو های معماری
تکنولوژی
رویدادهای معماری

ضیافت یکم : درباره‌ی کانون

مجموعه: کانون هم اندیشی ، نویسنده سعید مهرپویا ، تاریخ انتشار: ۰۸ / ۰۵ / ۱۳۹۵ ، شناسه: ۱۸۲۲ ، بازدید:۷۳۷

نشست : ضیافت یکم

موضوع :  درباره‌ی کانون ( هم‌اندیشی و هم‌کلامی دانش‌آموختگان و دانشجویان معماری )

ارائه دهنده :  

دبير گفت و گو :  ---

مکان : سالن حافظ ، هتل پردیسان

زمان : 06 خرداد ماه 1394 , ساعت ١8:15 تا ٢٠

 


۱ جلسه ساعت ۶:۱۵ دقیقه و با حضور ۸ نفر، سیستانا سرشار، سعید حسامی، آسیه استادی، فرهاد ارباب، آیدا مهربان، سعید مهرپویا، شهاب سعیدیان و مجتبا خرمشاهی؛ آغاز شد. در ادامه جعفر اعرابی و حسین طاهری‌پور نیز ملحق شدند.


۲ خلاصه‌ی موارد مطروحه شامل دغدغه‌های تصمیم‌سازی و مشاوره برای شهر (زیستگاه مشترک ما)، تعریف موضوع و پروژه، مستقل و غیرانتفاعی بودن جمع، چگونگی ایجاد هویت و وجاهت قانونی و اثرگذار برای تصمیم‌ها یا پیشنهادهای جمع بود.


۳ پس از تثبيت اصل ادامه‌ی برگزاری اين جلسات و تأكيد بر مستقل بودن اين مجموعه، نتيجه برآن شد كه به جای مطالعه و بحث‌های صرفا نظری؛ با بروز اثر مثبت بيروني، اين وجاهت كسب شود. ادامه‌ی بحث به اين موضوع اختصاص يافت كه اين اثر قطعا يك خروجی كالبدی نيست؛ چرا كه محدود به يك يا چند اثری مي‌شود كه چندان قدرت تأثيرگزاري ندارد.


۴ حوزه‌های اثرگذار این جمع می‌تواند با مطالعه بر روی برخي مسائل شناخته شده در حوزه شهر مشهد اقدام به تدوين مجموعه‌ای از تعاريف و اصول (قابل تبديل به ضابطه مصوب) کند. در واقع می‌تواند به عنوان بالادست مشاوران و در کنار کارفرماها به پايش طرح‌ها به كمك آن اصول بپردازد. به اين ترتيب اثربخشی اين مطالعات مي‌تواند در بهبود فضای زندگي خود ما نمود پیدامی‌کند. همچنین موضوعاتی نظیر مباحث نظری با این فرض که قبلن درباره‌اش اطلاع‌رسانی شده، گروهی از دوستان در این باره بتوانند توضیحات کامل‌تری بدهند؛ و نیز چالش‌هایی مانند ضوابط و استانداردهایی نامشخص برخی حوزه‌ها در این ضیافت‌ها قابل طرح‌اند.


۵ نمای شهری، به عنوان اولين حوزه مطالعاتی براي اين ضیافت‌ها، که قابلیت تبدیل به ضابطه مصوب نیز دارد، طرح شد که جمع نیز بر آن توافق کرد. با توجه به اهمیت موضوع، احتمال دارد که موضوع در جلسات متوالی تا حصول جمع‌بندی ادامه یابد. اين حوزه با تأكيد بر کیفیات سیما و منظر شهری، می‌تواند اولين گام در جهت شخصيت بخشي به متخصصاني باشد كه با تعريف مجموعه‌ای از شاخص‌ها و اصول و همچنين تدوين ضوابط احتمالی به نهادهای مديريتی شهر كمک بزرگی در بهبود وضع شهر كرده؛ خود اين جمع نقش پايش آن را نيز برعهده گيرد.


۶ با توجه به اهمیت سرعت‌بخشیدن به پی‌گیری موضوع، پیشنهاد شد تا ضیافت بعدی، چهارشنبه ۲۰ خرداد ماه برگزار شود. بر همین اساس سامانه پیش‌ثبت‌نام در نشانی ضیافت فعال شده است.

 

ضیافت , کانون , کانون هم اندیشی , کانون مشهد , کانون هم اندیشی معماری , کانون هم اندیشی معماری مشهد , ضیافت کانون , مستند سازی ستاوین , کانون و ستاوین

 

معرفی کانون هم اندیشی معماری مشهد :

-  کانون هم‌اندیشی معماری مشهد، به پیشنهاد دوستان فعال در محیط مجازی و از میان مباحثات این فضا و نیاز به تداوم موضوعات در محیط واقعی، به عنوان یک ان‌جی‌او در شرف تاسیس است. کانون، سازمانی مردم‌نهاد (ان‌جی‌او)، غیردولتی، غیرسیاسی، غیرانتفاعی و با حضور داوطلبانه اعضا شکل گرفته و با هدف کلی دیده‌بانی و مطالبه‌گری، اعتلای دانش معماری اعضا، ارتقای کیفیت معماری محدوده فعالیت و پرورش آگاهی‌های عمومی درباره‌ی معماری پیش می‌رود. کانون متعلق به تمام معماران فارغ از علاقه و سلیقه‌های متفاوت آنان است و می‌کوشد تا فضایی ایجاد کند که معماران با اندیشه و علاقه مشترک دور هم جمع‌شده و ضمن گفت‌وگو و تبادل نظر، آن قسمت از نیازهای ذهنی را که در محیط حرفه‌ای یا آموزشی برآورده نمی‌شود، پوشش دهد. حضور و عضویت در کانون رایگان و آزاد است.  اگر تمایل به ارتباط با کانون دارید یا می‌خواهید نظر و دیدگاهی را منتقل کنید، به لینک های ذیل مراجعه فرمایید ... 

 

* جهت دستیابی به اطلاعات بیشتر و آشنایی با کانون هم اندیشی معماری مشهد بر روی لینک زیر کلیک نمایید ... 

archima.ir

 

* جهت عضویت در کانال تلگرام و دریافت آخرین اخبار کانون هم اندیشی معماری مشهد بر روی لینک زیر کلیک نمایید ... 

https://telegram.me/archima94

 

ضیافت , کانون , کانون هم اندیشی , کانون مشهد , کانون هم اندیشی معماری , کانون هم اندیشی معماری مشهد , ضیافت کانون , مستند سازی ستاوین , کانون و ستاوین

- کانون‌ هم‌اندیشی دارای کارکرد مطالبه‌گری و رصد جریان‌های جاری در حوزه معماری و شهر خواهد بود و در این راستا و در ذات خود نمی‌تواند و نمی‌خواهد هیچ گونه هم‌پوشانی و موازی‌کاری احتمالی با دیگر نهادهای مرابط با معماری از جمله سازمان نظام مهندسی -که ماهیتن حافظ حق مردم بر مهندسان- و انجمن صنفی – که حافظ حقوق صنفی معماران است- داشته باشد .

 

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: کانون هم اندیشی معماری مشهد

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین

دیدگاه کاربران
نام شما: *
پست الکترونيک: *
دیدگاه شما:*
مجموع را وارد کنید:*
=
+
با ما همراه شوید
تبلیغات
طراحی معماری