برنالرد چومی و طراحی عملكردگرا برای یك دانشكده معماری

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۲۵ / ۰۶ / ۱۳۹۵ ، شناسه: ۱۹۳۴ ، بازدید:۲۴۱۷

عملکرد های برنامه‌ریزی شده دانشكده معماری در پاریس پیرامون یک فضای خطی سازمان یافته‌اند.

 

برنالرد چومی و طراحی عملكردگرا برای یك دانشكده معماری

 

به نقل از آرل، این ساختمان که مختص یک مدرسه معماری جدید در نزدیکی پاریس است و توسط برنارد چومی معمار شناخته شده طراحی شده است دو مساله را مطرح می کند؛ اولی سمت و سویی آموزش در دهه آینده پس از طراحی و دومین مساله جذابیتی است که قرارگیری یک دانشکده در بافت متراکم اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی یک مرکزیت شهری می تواند داشته باشد.

در این طرح که در دو فاز ساخته شده، تمامی عملکرد های برنامه ریزی شده، پیرامون یک فضای خطی بزرگ به ابعاد 20 در 100 متر سازمان یافته اند و تحت تاثیر عملکردهای پیرامونی فعال و پویا می شوند. این فضا به عنوان مکانی برای جشن و شادی، بحث و مجادله، نمایش و اجرای آثار هنرمندان و همچنین کنفرانس های مهم و نمایشگاه های هنری پیشرو طراحی شده است. ب

بخش های عملکردی و ضروری دانشکده شامل آتلیه ها، سالن های کامپیوتر، مدیاتک، قسمت اداری و سازمانی دانشکده و فضاهای تحقیقاتی همگی به این فضای مستطیل شکل درونی باز می شوند. به همین صورت فعالیت های درون آتلیه ها نیز از درون این سالن طولی و کشیده قابل مشاهده خواهد بود.

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: سرویس معماری هنرآنلاین

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین

دیدگاه کاربران
نام شما: *
پست الکترونيک: *
دیدگاه شما:*
مجموع را وارد کنید:*
=
+
با ما همراه شوید
تبلیغات
طراحی معماری

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .