پروژه های معماری
افراد
دیزاین - طراحی
تکنولوژی
رویدادهای معماری
آموزشهای معمارانه
جهان نما
نشست های تخصصی معماری
ویدیو های معماری
افراد
آموزشهای معمارانه
پروژه های معماری
جهان نما
نشست های تخصصی معماری
دیزاین - طراحی
ویدیو های معماری
تکنولوژی
رویدادهای معماری

ساخت مرتفع‌ترین برج جهان آغاز شد

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۰۱ / ۰۸ / ۱۳۹۵ ، شناسه: ۲۰۰۲ ، بازدید:۱۲۹۱

ساخت مرتفع‌ترین برج جهان با طراحی معمار شناخته شده اسپانیایی آغاز شد.

 

ساخت مرتفع‌ترین برج جهان آغاز شد

 

سانتیاگو کالاتروا معمار مشهور اسپانیایی و برنده جایزه سال اروپا 2015 ، تصاویری از کانسپت جدید برج نهر دبی را منتشر كرده است. اگرچه انتظار ساخت آسمانخراشی که ارتفاعش بیش از 828 (ارتفاع برج خلیفه) متر باشد، عجیب به نظر می رسد، اما ساخت برج نهر هم اکنون در دبی آغاز شده است.

سایت محل ساخت برج نهر در گسترده ترین بندرگاه دبی قرار دارد. با توجه به اظهارات تیم طراحی، منحنی های موجود در نما با تأثیرپذیری از گل زنبق طراحی شده و کالبد آسمانخراش با الهام از مناره ‌های بناهای سنتی طراحی شده و به شیوه ای مدرن به نمایش درآمده است.

یکی از نکات زیبای طراحی کالاتروا، تعبیه بالکن گردان در بخش های مرتفع آسمانخراش بوده که از باغ های معلق بابل برای طراحی این تراس ها تأثیر پذیرفته است. کالاتروا كار خود روی این بنا با تأثیرپذیری از معماری اسلامی شکل گرفته و تاریخ الحمرا و مسجد قریطه را به شیوه ای مدرن احضار می کند.

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: سرویس معماری هنرآنلاین

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین

دیدگاه کاربران
نام شما: *
پست الکترونيک: *
دیدگاه شما:*
مجموع را وارد کنید:*
=
+
با ما همراه شوید
تبلیغات
طراحی معماری