دیوار دونالد ترامپ در مرز مکزیک و آمریکا طراحی شد.

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۰۸ / ۰۸ / ۱۳۹۵ ، شناسه: ۲۰۱۲ ، بازدید:۲۶۳۴

یک شرکت طراحی در مکزیک با همراهی یک شرکت امریکایی، دیوار پیشنهادی دونالد ترامپ در امتداد مرز مکزیک و امریکا را طراحی کردند.

 

دیوار دونالد ترامپ در مرز مکزیک و آمریکا طراحی شد.

 

دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوری خواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از یک دیوار حرف می زند اما عموم مردم قادر به تصور آن نیستند. در یک پروژه کارآموزی در استودیو 3.14، یک شرکت طراحی در مکزیک، و همراهی یک شرکت امریکایی، این دیوار تخیلی در امتداد مرز مکزیک و امریکا توسعه و تصویر شده است. این پروژه شامل مجموعه ای از رندرهای معمارانه از این سازه در سایت های مرزی متفاوت (در تپه ها، صحرا، از میان یک رودخانه و در فضای شهری تیجوانا)، پلان های معماری، پیکره نگاری و اینفوگرافی این اثر همچون استفاده نمادین دیوار بر ارز آمریکا ست.

استودیو 3.14 گفته است: "جنبه های اقتصادی، زیست محیطی و اقتصادی این مسئله، بنا بر اظهارات ترامپ پرسیده شده اند. با این وجود، به عنوان معماران و طراحان، ما توانایی تصور و تفسیر آنچه ترامپ می گوید را داریم و می توانیم آنچه را او با کلمات و انحراف های خود ارزیابی می کند را برای مردم نیز به تصویر بکشیم."

 

دیوار دونالد ترامپ در مرز مکزیک و آمریکا طراحی شد.

 

برای آنکه دیوار زیبا باشد، این طرح از دیوارهای صورتی لوئیس باراگان، نماد مکزیک، الهام گرفته شده است. علاوه بر این، از معماری دیوارسازی سنتی در ساخت ابردیوارها استفاده شده است. به هر حال، این دیوار تنها یک دیوار نیست، همان گونه که از فرای مقطعی در لندسکیپ تپه می نگرید، زندانی برای 11 میلیون انسان ثبت نشده می بینید که در حال تعلیم، طبقه بندی، پردازش و یا دیپورت هستند.

 

دیوار دونالد ترامپ در مرز مکزیک و آمریکا طراحی شد.

 

یکی از تاثیرگذارترین جنبه های طرح دیوار ترامپ، هراس او از 11 میلیون مهاجر غیرقانونی ست. این جنبه این فرصت را فراهم می کند که در یک پروژه واحد، دیوار و زندان را درکنار هم داشته باشیم. این زندان مستمر است و کاربری های آن همچون مانعی کاملا خودکفا عمل می کنند که دارای واحدهای امنیت، مدیریت، سلامت و حتی کارخانه های نساجی هستند تا با کار شبانه روزی مهاجران تنها در 16 سال، یک دیوار با استقلال مالی به وجود بیاید.

 

دیوار دونالد ترامپ در مرز مکزیک و آمریکا طراحی شد.

 

رابطه میان رشته معماری و انحرافات سیاسی و/یا مگالومانیا، جنون انجام کارهای بزرگ، پیش ازین در شخصیت هایی چون  هیتلر و موسولینی مشاهده شده اند. آن ها که از سازندگان و معماران متخیل کلمات خود استفاده می کردند تا ایده های ترسناک خود را محقق سازند. این طرح پیشنهادی نیز از میدان تربیتی که او در آن کار کرده است، ساخته شده؛ استفاده از موجودیت انسان برای حفظ وضع موجود و منافع حاصل از این سنت.

 

دیوار دونالد ترامپ در مرز مکزیک و آمریکا طراحی شد.

 

استودیو می گوید: "در این پروژه، ما از زیبایی شناسی های سوپراستودیو و پروژه مونومان ممتدشان الهام گرفته ایم. با توجه به اینکه آقای ترامپ یک دیوار بسیار زیبا می خواهد، ما از آثار معروف ترین معمار مکزیکی در جهان، لوئیس باراگان و زیبایی دیوارهای او که باعث دریافت پریتزکر پرایز و بازآفرینی معماری مکزیکی شد، بهره برده ایم."

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: سرویس معماری هنرآنلاین

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .