نیمی از پروژه‌های مدیریت شهری در ۱۱سال اخیر ، با نگاه فرهنگی احداث شده است

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۰۴ / ۰۹ / ۱۳۹۵ ، شناسه: ۲۰۷۱ ، بازدید:۱۷۶۶

مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی با اشاره به اینکه در سالهای اخیر اقدامات قابل توجهی برای تبدیل تهران به کلان شهر توسعه یافته صورت گرفته است، گفت : ٥٠ درصد از تمامی پروژه‌های مدیریت شهری طی ۱۱سال اخیر ، با نگاه صرفاً فرهنگی احداث شده است.

نیمی از پروژه‌های مدیریت شهری در ۱۱سال اخیر ، با نگاه فرهنگی احداث شده است

علیرضا جعفری با اعلام این خبر و با بیان این که شهرداری تهران ظرفیت‌های مختلفی را برای تحقق توسعه پایدار ترسیم کرده است ، افزود: از جمله این مسائل توسعه فضاهای فرهنگی و حرکت در مسیر استانداردهای جهانی است که براین اساس و طبق مأموریت محوله شهردار تهران به شرکت توسعه فضاهای فرهنگی‌، درسال‌های گذشته اقدامات لازم برای تبدیل تهران به کلانشهری توسعه یافته انجام شده است.

وی با اشاره به این که حدود ۳۰درصد از پروژه‌های شرکت توسعه فضاهای فرهنگی در این دوره مدیریت شهری پروژه‌های مذهبی است که در تمامی مناطق ۲۲گانه به اجرا درآمده‌اند، خاطر نشان کرد: احداث مسجد ۷۲ تن در منطقه ۹،مسجد پیامبر اکرم (ص) در منطقه ۵، مسجد پیامبر اعظم(ص) و مسجد صاحب الزمان (عج) در منطقه ۲ و مسجد امام رضا(ع) واقع در منطقه ۲۰ ونیز ساخت مسجد دارالسلام، یاس و مسجد آدینه نیز که تا پایان سال جاری آغاز می‌شود، از جمله این پروژه‌ها است.

مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی، اظهار کرد: طراحی و اجرای خانه موزه‌ها و فضاهای فرهنگی با عملکرد فرامنطقه‌ای از دیگر فعالیت‌های شرکت توسعه فضاهای فرهنگی است.

وی ادامه داد: آمارها نشان می‌دهد که طی ١٠ سال اخیر تاکنون، ۵۴ پروژه صرفاً فرهنگی از جمله سراسر نمای مقاومت، باغ موزه دفاع مقدس، باغ موزه قصر، موزه موسیقی ، موزه حیات وحش دارآباد، موزه علوم و نجوم دارآباد، باغ موزه هنرهای ایرانی، خانه موزه استاد انتظامی و غیره احداث شده است.

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: سرویس معماری هنرآنلاین

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین - (لقمان کسمایی)

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .