یک اثر ایرانی روی دیوار یادبود پایتخت فرهنگی اروپا رفت

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۰۱ / ۱۰ / ۱۳۹۵ ، شناسه: ۲۱۰۴ ، بازدید:۱۵۷۷

یک اثر کاشی از ایران در دیوار یادبود پایتخت فرهنگی اروپا 2016 جای گرفت.

 

یک اثر ایرانی روی دیوار یادبود پایتخت فرهنگی اروپا رفت

 

دانشکده سرامیک و شیشه آکادمی هنر و طراحی شهر "وروتسواف" و همچنین مسؤولان این شهر که پایتخت فرهنگی اروپا در سال ۲۰۱۶ است، براساس یک ایده با دعوت از هنرمندان کشورهای مختلف از آن‌ها خواستند که در پروژه ساخت دیواری از کاشی با عنوان دیدار در وروتسواف شرکت کنند تا زمینه‌های مشترک و مؤثر هنر به ویژه هنر سرامیک را در روابط فرهنگی بین المللی نشان دهند.

عباس اکبری نیز یکی از دعوت شدگان به این پروژه بود تا کاشی خود را در کنار آثار ۲۶۲ هنرمند از ۳۴ کشور جهان برای ساخت این دیوار یادبود قرار دهد. او یکی از کاشی‌های مجموعه "آسمان کاشان" را برای این پروژه ارسال کرد.

واژه "کاشی" با این پیش زمینه که برگرفته از نام شهر کاشان است، واژه ای شناخته شده در ادبیات سرامیک بوده که ضرورت توجه دوباره به آن را در جغرافیای ایران به ویژه شهر کاشان می‌رساند.

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: سرویس معماری هنرآنلاین

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین - (لقمان کسمایی)

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .