خاموشی رنگ‌ها و طرح‌ها - استفان لبوویتس درگذشت

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۲۳ / ۱۰ / ۱۳۹۵ ، شناسه: ۲۱۳۶ ، بازدید:۱۵۲۰

استفان لبوویتس، نقاش تک‌چهره و فضاهای داخلی پر از جزئیات در 77 سالگی درگذشت.

 

خاموشی رنگ‌ها و طرح‌ها - استفان لبوویتس درگذشت

 

در آخرین روزهای سال گذشته‌ میلادی، استفان لبوویتس، نقاش تک‌چهره و فضاهای داخلی پر از جزئیات به روز 28 دسامبر سال 2016 میلادی در 77 سالگی درگذشت.

به واسطه‌ علاقه‌ این نقاش به معماری یکی از نخستین کسانی که درباره‌ او صحبت کرد، رابرت ونتوری، معمار برنده‌ جایزه‌ پریتزکر بود که درباره‌ او گفت: "نقاشی‌‌های لبوویتس مرزی باریک بین انتزاع و نقاشی بازنمایانه را نمایش می‌دادند. سطوح درخشان در کار او اتمسفری خاص به آثارش می‌داد که به یک نمادگرایی نوستالژیک منتهی می‌شد و باعث می‌شد آثارش جایی مابین واقع‌گرایی گزنده و تلون شاعرانه قرار بگیرند. همه‌ این ویژگی‌ها کار او را خاص و ویژه می‌کرد».

به گزارش آرت فوروم؛ لبوویتس در دانشگاه پنسیلوانیا تحصیل کرد و در دو رشته‌ معماری و نقاشی مدرک کارشناسی‌اش را دریافت کرد. آخرین نمایشگاه آثارش هم در مرکز هنری نیو هوپ در پنسیلوانیا و نگارخانه‌ پدرسان در نیوجرسی برپا شد. مابین سال‌های 1982 تا 2011 این هنرمند به عنوان مدیر و رئیس بخش طراحی شرکت معماری فرانسیس کافمن و فولی هافمن با مسئولیت محدود در پنسیلوانیا مشغول به کار بود. در اواخر عمرش در شرکت توسعه‌ املاک و نوسازی ساختمان‌های قدیمی لوینسون، لبوویتس و زاپروکیس شریک بود.   

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: سرویس معماری هنرآنلاین

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین - (لقمان کسمایی)

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .