پیشنهاد ویژه پروژه مارس برای معماری تعاملی

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۰۶ / ۱۱ / ۱۳۹۵ ، شناسه: ۲۱۵۴ ، بازدید:۱۶۲۵

یک تیم دانشجویی در پروزه ای به نام "مارس" پیشنهادی ویژه در زمینه معماری تعاملی ارائه کرده‌اند.

 

پیشنهاد ویژه پروژه  مارس  برای معماری تعاملی

 

طرح پیشنهادی" information"  تماماً بر اساس معماری پویا شکل گرفته و ایده آن غنی سازی فرم‌های معماری به منظور افزایش توانایی تعامل کاربر با فضا است. معماران این طرح با قرار دادن عواملی (agent) در مقیاس‌های مختلف توانایی برقراری ارتباط با یکدیگر  و در نتیجه تعامل با کاربر را در نظر داشته‌اند. آن‌ها به منظور پاسخ دهی مناسب، شرایط و وضعیت‌های متفاوت بوجود آمده را کدگزاری کرده‌اند که با مشاهده و تفسیر رفتار کاربر پاسخ مناسب را ایجاد شود.

پاسخ گویی های عوامل با هدف ایجاد هماهنگی و تهسیل فعالیت‌های کاربران در فضای معماری و با خود کاربر خواهد بود.

طرح inFORMation پایان نامه ای با نام پروژه مارس است که از سوی تیمی دانشجویی متشکل از سارا ابوصالح، دیترهانس ماتوشکه و جاناتان شلینفورد  و به راهنمایی و مشورت پاتریک شوماخر انجام شده است.

 

پیشنهاد ویژه پروژه  مارس  برای معماری تعاملی

 

معماری پویا به طراحی ساختمان‌هایی اطلاق می‌شود که خود را با نیازهای ساکنین تطابق می‌دهند و براساس شرایط‌های مختلف با کاربر تعامل برقرار می‌کنند.

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: سرویس معماری هنرآنلاین

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین - (لقمان کسمایی)

دیدگاه کاربران
نام شما: *
پست الکترونيک: *
دیدگاه شما:*
مجموع را وارد کنید:*
=
+
با ما همراه شوید
تبلیغات
طراحی معماری

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .