بازگشایی موزه هنر معاصر سانفرانسیسکو

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۳۰ / ۱۱ / ۱۳۹۵ ، شناسه: ۲۲۰۸ ، بازدید:۲۱۲۲

موزه هنر معاصر سانفرانسیسکو با طراحی جدید در این شهر بازگشایی شد.

 

بازگشایی موزه هنر معاصر سانفرانسیسکو

 

موزه هنر معاصر شهر سانفرانسیسکو از دنیل لیبسکیند به تازیگی افتتاح شده است. این موزه عجیب مانند بسیاری از پروژه‌های عجیب لیبسکیند تلفیقی از فضای معاصر و معماری دیکانستراکشن است. لیبسکیند باز هم یک پوسته فلزی تیره رنگ را به فضایی با معماری معاصر متصل کرده است، مانند طرحی که برای موزه سلطنتی تورنتو ارائه کرده بود.

ساختمان قدیمی  موزه از بافت معماری سنتی و فرهنگی شهر سانفرانسیسکو بوده که در سال 1907 تأسیس شده بود.

لیبسکیند با نگرش نوگرای خود از دو مکعب ساده برای ارتقاء سطح موزه استفاده کرده و فقط با ایجاد الگویی ساده بر روی پوسته دو مکعب به طرح خود شکل و حرکت داده است. بیش از 4 میلیون پانل فلزی بر روی دو مکعب تبیعه شده تا تناسبت هندسی مناسبی به لحاظ بصری ایجاد شود.

این پروژه لیبسکیند را می‌توان جزو ساده‌ترین کارهای او نسبت به پروژه‌های پیشین او دانست.

 

بازگشایی موزه هنر معاصر سانفرانسیسکو

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین

دیدگاه کاربران
نام شما: *
پست الکترونيک: *
دیدگاه شما:*
مجموع را وارد کنید:*
=
+
با ما همراه شوید
تبلیغات
طراحی معماری

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .