طراحان زاها حدید و ساخت بزرگ‌ترین آتریوم جهان در پکن

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۰۴ / ۱۲ / ۱۳۹۵ ، شناسه: ۲۲۱۵ ، بازدید:۱۴۸۵

طراحان موسسه زاها حدید تازه‌ترین تصاویر بزرگ‌ترین آتریوم جهان در پکن را منتشر کردند.

 

طراحان زاها حدید و ساخت بزرگ‌ترین آتریوم جهان در پکن

 

گروه طراحی و معماری زاها حدید تصاویر جدیدی از برج "لیزا سوهو"  در منطقه امور مالی پکن را به نمایش گذاشته است.

یکی از ویژگی‌های مهم این پروژه آتریوم 190 متری آن بوده که به صورت خط مارپیچی بین دو ساختمان قرار گرفته است. پایه برج شامل برنامه ای جامع برای طراحی ایستگاه مترو بوده و به طور اختصاصی یک سکوی قطار زیرزمینی به ساختمان متصل می‌گردد. 

تعبیه ایستگاه مترو در پایه برج این ساختمان را به خودی خود به یک نشانه شهری تبدیل کرده است. همچنین دهلیز و فضای آتریوم به عنوان مکانی عمومی در نظر گرفته شده. به طوری که همه می‌توانند از فضای مرکزی برج عبور کنند.

این ساختمان در حال ساخت و ساز بوده و بیش از 42 طبقه آن به پایان رسیده است. این پروژه پس از تکمیل عملیات ساخت آن با 207 متر ارتفاع، بلندترین ساختمانی خواهد بودکه کمپانی زاها حدید طراحی کرده است.

 

طراحان زاها حدید و ساخت بزرگ‌ترین آتریوم جهان در پکن

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: سرویس معماری هنرآنلاین

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین - (لقمان کسمایی)

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .