تادائو آندو و طراحی مرکز فرهنگی پایتخت چین

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۱۱ / ۱۲ / ۱۳۹۵ ، شناسه: ۲۲۳۸ ، بازدید:۱۹۲۹

تادائو آندو مرکز فرهنگی پُلی گِراند در پایتخت چین را طراحی کرد.

 

 

تادائو آندو و طراحی مرکز فرهنگی پایتخت چین

 

ساختمان پُلی گِراند تئاتر در شانگهای توسط معمار برجسته تادائو آندو طراحی شده و در مجاورت دریاچه مصنوعی واقع شده است. این مرکز فرهنگی میزبان نمایش، اپرا، کنسرت و طیف وسیعی از دیگر فعالیت‌های فرهنگی در منطقه است.

تادائو آندو در این پروژه از یک باکس مستطیل شکل با پنج حفره روی آن استفاده کرده که به این منظور از ایجاد حجم سلب و یکنواخت جلوگیری کرده است. در واقع حفره‌های به کار گرفته شده روی حجم ساختمان باعث شده تا نور طبیعی در بخش‌هایی از فضا بهتر وارد شود. این باکس بتنی با جداره‌ی شیشه ای احاطه شده که علاوه بر جنبه‌ی زیبایی ساختمان، به عنوان عایق نیز عمل می‌کند.

به طور کلی مصالح معماری مورد اسفاده ی تادائو آندو در اکثر پروژه‌هایش، بتن خام ، خورشید، آسمان، سایه و آب است که اگر در این پروژه هم دقت کنید،خواهید دید این این عناصر به کار گرفته شده‌اند. تأکید او بر این نکته است که استفاده کنندگان از بنا باید طبیعت را تجربه و احساس کنند و این‌ها همه ریشه در سنت منطقه ای زیستگاه او ـ کانزایی ـ دارد.

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: سرویس معماری هنرآنلاین

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین - (لقمان کسمایی)

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .