اولین اثر آنتونیو گائودی در بارسلونا موزه می‌شود

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۳۱ / ۰۱ / ۱۳۹۶ ، شناسه: ۲۳۱۳ ، بازدید:۱۸۲۷

اولین بنای طراحی شده آنتونیو گائودی در بارسلونای اسپانیا به زودی بازگشایی می‌شود.

 

اولین اثر آنتونیو گائودی در بارسلونا موزه می‌شود

 

کاسا ویسنس اولین بنای طراحی شده آنتونیو گائودی معمار شهیر اسپانیایی نیمه دوم سال 2017 در قالب موزه بازگشایی می‌شود.

پیش از این قرار بود در سال 2016 این موزه افتتاح شود اما به دلیل پیچیدگی‌هایی در  بازسازی این بنا بازگشایی آن به تعویق افتاد. کاسا ویسنس در سال ۲۰۰۵ میلادی از سوی یونسکو در فهرست میراث جهانی ثبت شده است.

کاسا ویسنس اولین ساختمان مهم گائودی است که بین سالهای 1883 و 1888 برای خانواده‌ی ثروتمندی که صاحب کارخانه‌ی سرامیک بودند ساخته شده است. این موضوع در نمای "ترنکادیس" آن که شامل تنوع شاخصی از تزئینات سرامیکی است به خوبی قابل مشاهده است.

آثار اولیه گائودی در دهه 1870 نشان دهنده واکنش وی نسبت به شیوه مرسوم و متمایل به نئوگوتیک امپراطوری دوم و ملهم از قرون وسطی بود و به تدریج به سبک مستقل و منحصر به فرد خود که ناشی از خصایص فردی و خلاقیت بی­حد او بود دست یافت.

 

اولین اثر آنتونیو گائودی در بارسلونا موزه می‌شود

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: سرویس معماری هنرآنلاین

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین - (لقمان کسمایی)

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .