ربات و پهپاد به کمک معماران می‌آیند

مجموعه: رویدادها ، گردآوری لقمان کسمایی ، تاریخ انتشار: ۰۷ / ۰۲ / ۱۳۹۶ ، شناسه: ۲۳۳۵ ، بازدید:۱۸۶۰
گردآوری مقاله

یک سازه منحصربفرد که به تازگی به نمایش درآمده با قابلیت اجرا توسط ربات و پهپاد طراحی شده است.

 

ربات و پهپاد به کمک معماران می‌آیند

 

مؤسسه محاسبات طراحی ساخت و ساز (ICD) و مؤسسه سازه‌های ساختمانی و طراحی سازه (ITKE) دانشگاه اشتوتگارت فرایند ساخت این پاویون را به وسیله ماژول‌های پیچیده و ویژگی‌های ساخت فیبر استوار به مرحله اجرا رسانده‌اند.

سازه ای که این گروه امسال به نمایش گذاشته‌اند، بر اساس ویژگی‌های بیولیژیکی پروانه معدنچی و لارو کرم ابریشم ساخته شده است. در این روش نحوه اتصال تارهای پیله این نوع پروانه مشاهده شده که چگونه تارهای پیله را به شاخ و برگ درخت پیوند می زند.  یک راه حل کاملاً طبیعی در محیط زیست که الهام بخش ساخت این سازه معماری شده است. اما ویژگی منحصربه فرد این پاویون نحوه اجرای آن توسط نیروی الکترونیکی و به وسیله ربات و پهپاد است.

متریال فیبر که برای ساخت این سازه استفاده شده بسیار سبک وزن بوده و استحکام بالایی دارد که ساخت آن به وسیله پهباد های کوچک و ربات‌های ساده امکان پذیر است. نتیجه چنین اقدام عجیبی منجر به کاهش هزینه و سرعت بالای اجرای پروژه می‌شود.

این روش راه حل اولیه برای ایجاد متدهای جدید طراحی سازه، ساختارهای مقاوم و سرعت در اجرای کار محسوب می‌شود. 

ربات و پهپاد به کمک معماران می‌آیند

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .