نگاهی به پنج رویداد معماری و طراحی ۲۰۲۳

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۰۵ / ۱۱ / ۱۴۰۱ ، شناسه: ۲۳۴۶ ، بازدید:۴۲۵

نگاهی به پنج رویداد معماری و طراحی ۲۰۲۳

نمایشگاه ویترین ژاپن تا رویداد معماری فضای مجازی

رویدادهای معماری ماه جاری آخرین مجموعه‌ها و خلاقیت‌های طیف گسترده‌ای از طراحان و معماران مناطق مختلف جهان را به شکل آنلاین عرضه خواهد کرد. گروه معماری هنرآنلاین: نمایشگاه‌های معماری و طراحی در کشورهای مختلف بهترین مکان برای تبادل اطلاعات از آخرین تکنولوژی و دستاوردهای این فن است. این رویدادها الگویی جدید برای کسب تجارب معماری در مقیاسی بین‌المللی برای معماران، طراحان و علاقمندان به این رشته است. تعدادی از این رویدادها به شکل فیزیکی و آنلاین برگزار خواهد شد.

 

رویداد معماری , رویداد طراحی , اخبار معماری , نمایشگاه ویترین ژاپن , فضای مجازی , جشنواره DesignTO , جایزه ریبا , رویداد مصری

 

در این گزارش به بررسی پنج رویداد که در ماه جاری برگزار می‌شود، می‌پردازیم.

 

نمایشگاه «ویترین ژاپن»

این نمایشگاه توسط سازمان تجارت خارجی ژاپن و پلتفرم Shoppe Object به شکل آنلاین برای نمایش و فروش محصولات ژاپنی برگزار می‌شود. این نمایشگاه با عنوان« ویترین ژاپن» از ۳۱ ژانویه تا اول اوت محصولات ۲۵ برند ژاپنی را به نمایش می‌گذارد. هدف این نمایشگاه دسترسی ژاپن به بازار امریکا است که شامل لوازم خانگی، محصولات مد و سبک زندگی، مانند جواهرات، شمع، گلدان، ملافه، لباس و لوازم آشپزخانه است.

 

جشنواره DesignTO

جشنواره طراحی DesignTO در مکان‌های مختلف شهر تورنتو برگزار می‌شود. در کنار رویدادهای حضوری، نمایشگاه‌ها، اینستالیشن و تورهای مختلف این جشنواره میزبان رویدادهای آنلاین برای شرکت‌کنندگان جهانی خواهد بود. رویدادهای مجازی شامل گفتگوهایی با موضوعاتی مانند مدیریت پسماند، ساخت و ساز دورانی و برابری سلامت در فضاهای عمومی است. همچنین این جشنواره میزبان بررسی نمونه کارهای آنلاین با پشتیبانی از جوامع طراحی محلی خواهد بود. جشنواره طراحی DesignTO از ۲۰ تا ۲۹ ژانویه میزبان بازدیدکنندگان است.

 

رویداد معماری , رویداد طراحی , اخبار معماری , نمایشگاه ویترین ژاپن , فضای مجازی , جشنواره DesignTO , جایزه ریبا , رویداد مصری

 

گفتگوهای معمارانه جایزه ریبا

 موسسه سلطنتی معماران بریتانیا (RIBA) مجموعه‌ای از گفتگوهایش را به شکل  آنلاین در ماه ژانویه برگزار می‌کند. دو مورد از این گفتگوها بخشی از مجموعه داستان‌های ساختمان است که در آن معماران در مورد روند طراحی و ساخت برنده جایزه ریبا بحث می‌کنند. معماران مختلف در مورد معماری پایدار و سازگار برنامه‌های متفاوت دارند. این برنامه از ۲۴ تا ۳۱ ژانویه  به شکل برگزار می‌شود.

 

معماری فضای مجازی

پنج استودیوی معماری آمریکایی و کره جنوبی با همکاری گالری آنلاین The Unbuilt طراحی تعدادی از فضاهای مراقبه مجازی به نمایش می‌گذارند. این فضاها با واقعیت مجازی و گرافیک طراحی شده‌اند و در ۲۵ ژانویه میزبان مخاطبان هستند.

 

رویداد مصری

این برنامه مجموعه‌ای از گفتگوهای آنلاین است که توسط موزه بریتانیا برگزار می‌شود و به چگونگی تأثیر مصر باستان بر معماری قرن بیستم و بیست و یکم می‌پردازد. سه گفتگو به هنر توریستی و خاستگاه آن در مصر، آثار هنرمندان مدرن مانند آلبرتو جاکومتی، هنری مور، محمود مختار و ساختمان‌های آن دوره از جمله سینماها، آسیاب‌ها و کنیسه‌ها می‌پردازند. این رویداد تا ۱۹ فوریه ۲۰۲۳ برگزار می‌شود.

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: هنرآنلاین ، کد خبر: 179089

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین - (الهه تقی زاده)

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .