شادابی و طراوت را با گیاهان به خانه خود بیاورید.

مجموعه: پروژه های معماری ، تاریخ انتشار: ۱۱ / ۱۲ / ۱۳۹۳ ، شناسه: ۲۳۵ ، بازدید:۴۸۰۶

نوروز فرصتی است برای ایجاد تغییر در فضای درونی خانه شما و چه چیز بهتر از این که این تغییر،اضافه کردن شادابی و نشاط بوسیله گل و گیاه باشد، اما مهم ترین مساله برای داشتن گیاهان درداخل خانه و آپارتمان،تامین نورکافی برای رشد ونمو آنهاست.با ستاوین همراه شوید تا با مجموعه ای از گیاهانی که به نورکمی برای رشد خود احتیاج دارند،آشنا شوید.

 • 1.بامبو (Bamboo ):

بامبو

بامبوی خوش قدم ،گیاهی پرطرفدار میان ایرانیها ،که طبق برخی افسانه ها مانند نعل اسب باعث خوش شانسی می شود.در هرقسمتی از خانه شما می تواند قرارگیرد وبه سادگی، فضایی خودمانی ،آرامش بخش، با حس و حال آسیایی را ایجاد کند.

 

 • 2.پیچک انگلیسی (English Ivy ):

پیچک

این گیاه نه تنها کیفیت هوای داخل خانه را بهبود می بخشد، بلکه یک نقطه کانونی سر سبز و باشکوه را درهرمکانی که قرارگیرد،ایجاد می کند.

 

 • 3.دراسنای پرچمی (Dracaena ):

گیاه دراسنای پرچمی

گیاهی بزرگ و تاحدی مدرن،با سبک شاخص خود برای سرسراهای بزرگ ،اتاق مهمان و حتی در داخل دفتر کار بسیار زیباست.این گیاه بسیار سریع رشد می کند و نگهداری از آن ساده است.

 

 • 4.تاک نوک تیز( Arrowhead Vine ):

تاک نوک تیز

برگهای این گیاه سرخسی شبیه نوک فلش است و علت نامگذاری آن به همین دلیل بوده است.درهرنقطه ای از خانه می تواند قرار گیرد و باعث تازگی و شادابی فضا گردد.

 

 • 5.سوسن عنکبوتی (Spider) :

عنکبوتی

این گیاه هم می تواند آویزان شود و هم دریک گلدان برروی زمین قرار گیرد.برای نگهداری در آپارتمان گزینه مناسبی است.

 

 • 6.کاکتوس( Cactus ):

کاکتوس

گیاهی با نگهداری آسان ودر شکلهای مختلف، که درنقش یک المان متفاوت برای خانه شما عمل می کنند.

 

 • 7.نخل کنتیا ( Lady Palm ):

نخل کنتیا

بلند قد و ایجاد کننده نقطه کانونی سبز وزیبا .این گیاه به نورزیادی نیاز ندارد و ازبهترین گیاهان تصفیه کننده هواست.

 

 • 8.درخت لاستیک(Rubber Tree):

درخت لاستیک

شیره سفید رنگ گیاه فیکوس

نامگذاری آن به خاطر شیره سفیدرنگی که تولید میکند،بوده است. برگ ها ، ساقه ها وحتی چوب این گیاه در صورت شکستن از خود ماده چسبناکی خارج می کند که می توان از آن لاستیک تهیه کرد.اتاق نشیمن ،جایگاه مناسبی برای این گیاه است.با مراقبت مناسب،این گیاه به راحتی داخل خانه رشد می کند.

 

 •  9. سانسوریا (شمشیری، نیزه آفریقایی):

سانسوریا

گیاه شمشیری

این گیاه از گیاهان تصفیه کننده هواست که می تواند سموم و گازهای آلوده موجود در هوا مانند تولوئن یا فرمالدئید را تصفیه كند. نور کامل بهترین شرایط نوری این گیاه است ولی در سایه هم قادر به ادامه زندگی است.

 

 • 10.اسپاتی فیلوم (Peace Lily ):

 

گیاه اسپانی فیلوم

گیاه تصفیه کننده هوا

این گیاه بومی کلمبیا، از گیاهان تصفیه کننده هواست و قادر است فرمالدئید،بنزن،متیل ،تولوئن،استون و منوکسید هوارا تصفیه کند. این گیاه دارای گل بسیار زیبایی بوده و ازاین جهت بسیار مورد علاقه است.

منبع:homedit

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .