پلی از دوران صفویه در شهر کلیبر

مجموعه: جهان نما ، تاریخ انتشار: ۰۵ / ۱۲ / ۱۳۹۳ ، شناسه: ۲۳۶ ، بازدید:۳۸۳۹

پل شاه عباس کلیبر به نام های سنیخ کورپو، نیز شناخته می شود،در آذربایجان شرقی ،در نزدیکی کفشان اوی شهر کلیبر قرار گرفته است.این پل ، یادگاری از دوران صفویه بوده و آخرین بازسازی آن در سال ۷۶  انجام گرفته است. تا سال ۷۶ قسمت راست این پل شکسته بوده به همین علت به آن سنیخ کورپو (پل شکسته) می گفتند. قبل کشیده شدن راه به محله کفشان اوی و باغات آن از این پل استفاده می شده است. معماری این پل بسیار زیبا وچشم نواز می باشد.

منبع : hamgardi

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین

دیدگاه کاربران
نام شما: *
پست الکترونيک: *
دیدگاه شما:*
مجموع را وارد کنید:*
=
+
با ما همراه شوید
تبلیغات
طراحی معماری

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .