همکاری بین المللی معماران برای طراحی یک نماد شهری

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۲۰ / ۰۳ / ۱۳۹۶ ، شناسه: ۲۳۹۵ ، بازدید:۱۶۱۱

انتظار می رود مرکز جدید موسیقی پاریس به عنوان نمادی جدید در این شهر شناخته شود.

 

همکاری بین المللی معماران برای طراحی یک نماد شهری

 

مرکز جدید موسیقی پاریس با همکاری بین شیگرو بان معمار شناخته شده ژاپنی و ژان دگاستین طراحی شده و طرح سایت آن نیز به عهده ژان نوول بوده است. این مجموعه شامل  چند سالن کنسرت، اتاق های موسیقی کلاسیک، اتاق تمرین و ضبط است. همچنین  محلی در فضای باز پارک برای بازدیدکنندگان و تمرین نوازندگان در نظر گرفته شده است.

انتظار می رود مرکز فرهنگی موسیقی شیگروبان به عنوان نمادی جدید در پاریس شناخته شود.

در نگاه اول این فرم منحنی و شیشه ای ساختمان است که به چشم می خورد و چوب ها در پوسته شش ضلعی به عنوان سازه به صورت پایدار استفاده شده که استفاده از این متریال یکی از ویژگی کارهای شیگروبان است.  پیرامون ساختار پوسته از پانل های خورشیدی و به صورت شبکه ای تشکیل شده که به فرم بادبان بزرگی است و نور خورشید از طریق این پانل ها به فضای داخلی بازتاب می شود.

همکاری بین المللی معماران برای طراحی یک نماد شهری

 

همکاری بین المللی معماران برای طراحی یک نماد شهری

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: سرویس معماری هنرآنلاین

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین - (لقمان کسمایی)

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .