جاده خلخال – اسالم رویایی ترین جاده جنگلی کشور

مجموعه: جهان نما ، تاریخ انتشار: ۰۸ / ۱۲ / ۱۳۹۳ ، شناسه: ۲۴۲ ، بازدید:۱۲۷۸۷

مسیر پیچ در پیچی که اسالم و خلخال را با فاصله اي 70 كيلومتري در دو استان اردبیل و گیلان به هم پیوند می دهد، یکی از زیباترین جاده‌های ایران است.
طبیعت بکر و دست نخورده، زیبائی‌های وحشی جنگلی، زندگی سنتی افراد بومی، تولید عسل‌های ناب، وجود آبشار و دریاچه، دشت وسیع گل و گیاهان کمیاب و... از جمله ویژگی‌های منحصر به فرد این جاده زیباست.جاده اسالم تنها يك جاده جنگلي نيست. تركيبي از جنگل،‌ دشت، گلزار، آبشار و درياچه است كه گردشگر را مبهوت خود مي‌كند.

رویایی ترین جاده جنگلی کشور

جاده خلخال - اسالم

به دلیل کوهستانی بودن این جاده حتی در تابستان از آب و هوای سرد ،خنک برخوردار است، و در فصول سرد سال به دلیل نزولات جوی تردد در این مسیر بسیار سخت و دشوار میباشد.جاده اسالم به همان اندازه که معروف می‌باشد ،ناشناخته مانده است . راه‌های فرعی آن به آبشارها و چشمه‌سارهایی می‌رسد که شاید کمتر کسی می‌شناسد ویا دیده باشد .در نزدیکی خلخال ،آب گرم معروفی به نام "کیوی" وجود دارد، که خیلی شناخته شده نیست و شما می توانید بدون داشتن دغدغه برای جای پارک ماشین ویا شلوغی اطراف تنی به آب بزنید.

جاده گردشگری

جنوب استان اردبیل

خلخال به اسالم

منبع:tishineh

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .