پروژه های معماری
افراد
دیزاین - طراحی
تکنولوژی
رویدادهای معماری
آموزشهای معمارانه
جهان نما
نشست های تخصصی معماری
ویدیو های معماری
افراد
آموزشهای معمارانه
پروژه های معماری
جهان نما
نشست های تخصصی معماری
دیزاین - طراحی
ویدیو های معماری
تکنولوژی
رویدادهای معماری

ایده‌پردازی طراحان ایرانی در رقابت طراحی موزه بین‌المللی خط کره جنوبی

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۲۱ / ۰۶ / ۱۳۹۶ ، شناسه: ۲۵۰۱ ، بازدید:۸۸۴

ایده پیشنهادی طراحان ایرانی در رقابت طراحی موزه بین‌‎المللی خط کره جنوبی ثبت شد.

 

ایده‌پردازی طراحان ایرانی در رقابت طراحی موزه بین‌المللی خط کره جنوبی

 

طراحان ایرانی در رقابت  طراحی موزه بین‌المللی خط کره جنوبی  ایده پیشنهادی خود را ارائه کردند. پرهام ادیب پور با همکاری مصطفی شادکام، علیرضا کریمی کلور وآرین لطفی طرح پیشنهادی خود را در پاسخ به فراخوان وزارت فرهنگ کره جنوبی برای دریافت ایده‌های طراحان سراسر جهان در سال جاری میلادی در این رویداد عرضه کرده‌اند.

موزه بین‌المللی خط کره جنوبی که بر تاریخ خط‌ و نوشتار در فرهنگ‌های و تمدن‌های مختلف تمرکز خواهد داشت، قرار است در پارک مرکزی سانگدو در اینچئون کره جنوبی تأسیس شود.

بر این اساس طراحان ایرانی به ایده‌پردازی برای طراحی این مرکز فرهنگی بین‌المللی پرداخته‌اند و با توجه به این که کشور کره جنوبی میزبان تأسیس موزه جهانی خط  شناخته شده، ضمن استفاده از تکنولوژی روز دنیا به مفاهیم بنیادی معماری شرق و به خصوص کره در این پروژه توجه نشان داده‌اند.

در ایده‌پردازی  طراحان ایرانی برای این مرکز فرهنگی، با توجه به  خواسته‌های کارفرما مبنی بر توجه به منظر و تداوم دید برای عابرین پیاده و در جهت حفظ تداوم دید، بخش اصلی موزه و گالری‌ها به زیر زمین کشانده شده و حجم خدماتی به صورت شفاف از زمین جدا شده است.  

ایده اولیه  این طراحان استفاده از نمادی آشنا از فرهنگ شرق دور  یعنی نشان "یینگ" و" یانگ" به عنوان کانسپت اصلی طرح معرفی شده .

با توجه به وجود رودخانه در کنار مجموعه، همچنین وجود محدودیت ارتفاع ترکیبی از اصول معماری مدرن و مفاهیم معماری کره در این طرح مورد استفاده قرار گرفته است. توجه به خلوص فرم و مصالح و هماهنگی با محیط از اصول اصلی طراحی این فضاست.

در این ایده‌پردازی مجموعه ستون‌های مکعبی در بخش لابی ورودی و به صورت مدولار به چهار زبان زنده دنیا در مورد تاریخ خط‌های جهان تعبیه شده تا کاربر قبل از ورود به فضای موز آمادگی نسبی با موزه و اتفاقات آن پیدا کند.

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: سرویس معماری هنرآنلاین

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین - (لقمان کسمایی)

دیدگاه کاربران
نام شما: *
پست الکترونيک: *
دیدگاه شما:*
مجموع را وارد کنید:*
=
+
با ما همراه شوید
تبلیغات
طراحی معماری