شهر هنر ؛ مونومان بصری در یک جغرافیای طبیعی

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۰۶ / ۰۷ / ۱۳۹۶ ، شناسه: ۲۵۱۸ ، بازدید:۱۴۱۰

"شهر هنر" پروژه ای در ریودوژانیروی برزیل است که به یک نماد عمومی برای این منطقه تبدیل شده است

 

 شهر هنر ؛ مونومان بصری در یک جغرافیای طبیعی

 

"شهر هنر" در منطقه‌ای در حال توسعه در ریودوژانیروی برزیل احداث شده است.

شهر هنر انواع مختلفی از فضاهای مورد نیاز یک مرکز هنری را در خود جای داده است. اتاق کنسرت ، سالن اجرای بین المللی ، سالن اجرای موسیقی سنتی و سالن اجرای موسیقی پاپ ، سینما ، سالن رقص ، سالن های تمرین ، فضاهای نمایشگاهی ، رستوران ها و ، کتابخانه ها از جمله فضاهای این مجموعه است.

این پروژه اکنون به یک نماد عمومی برای این منطقه تبدیل شده است ، یک نقطه عطف در ریودوژانیرو که شاخصی مناسب این منطقه طبیعی به حساب می‌آید.

این پروژه با دو سطح بتنی  از دور مانند بستری شناور بر روی دشت به نظر می‌رسد و حجم گسترده ای از فضای این دشت را تحت تاثیر بصری خود قرار داده است.  یک تراس بزرگ و پهناور که ۱۰ متر از سطح زمین فاصله گرفته مشاهده پیرامون مجموعه را امکان‌پذیر می کند و چشم اندازهای طبیعی منطقه پیش روی بازدیدکنندگان قرار می دهد. این تراس نقش  فضای عمومی مجموعه را نیز بازی می کند  و فضای تجمعی را فراهم می آورد تا دسترسی به تمامی امکانات مجموعه امکان‌پذیر شود.

 

 شهر هنر ؛ مونومان بصری در یک جغرافیای طبیعی

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: سرویس معماری هنر آنلاین

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین - (لقمان کسمایی)

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .