متوسط عمر ساختمانها در ايران 70 سال کمتر از استاندارد

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۱۱ / ۱۲ / ۱۳۹۳ ، شناسه: ۲۵۳ ، بازدید:۲۲۱۰

رييس کميسيون عمران مجلس در همايش تخصصي باز آفريني پايدار محله هاي هدف شهر سبزوار افزود: متوسط عمر ساختمانها در کشور ايران حدود 30 سال است در حالي که بايد دستکم 100 سال باشد .

هاشمي با تاکيد بر بر لزوم کيفيت در ساخت و سازها گفت: يک سوم اقتصاد کشور در بخش صنعت ساختمان است که در بهترين شرايط 30 درصد از آن بهره برداري مي کنيم.

او افزود : طرح، مصالح، اجرا، نظارت، بهره برداري و نگهداري خوب از اموري است که کمتر در دستور کار جدي قرار گرفته لذا نيازمند توجه بيشتر در اين بخش هستيم، وقتي ساختماني پس از 30سال ساخت تخريب مي شود افزون بر تحميل هزينه هاي گزاف، آلودگي زيست محيطي نيز ببار مي آورد.

رييس کميسيون عمران مجلس شوراي اسلامي در باره سکونتگاههاي غيررسمي و بافتهاي فرسوده نيز گفت: بي توجهي به بافتهاي فرسوده معضلات و مشکلات را جديتر مي کند هر چه بافتهاي مرکزي و محلات ما فرسوده تر شود جمعيت به سمت مناطق حاشيه نشين گرايش پيدا مي کند و گسست اجتماعي تشديد و هويت اجتماعي هم آسيب پذير مي شود.

هاشمي با اشاره به نامگذاري امسال به عنوان سال اقتصاد، فرهنگ با عزم ملي و مديريت جهادي افزود:بايد در توانمندسازي سکونتگاههاي غيررسمي با عزم ملي ومديريت جهادي ورود پيدا کنيم زيرا با احيا و بازسازي اين مناطق هم فرهنگ خود را حفظ مي کنيم و هم اجازه بوجود آمدن گسست اجتماعي را نمي دهيم .

منبع خبر : بنا نیوز

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین

دیدگاه کاربران
نام شما: *
پست الکترونيک: *
دیدگاه شما:*
مجموع را وارد کنید:*
=
+
با ما همراه شوید
تبلیغات
طراحی معماری

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .