پروژه های معماری
افراد
دیزاین - طراحی
تکنولوژی
رویدادهای معماری
آموزشهای معمارانه
جهان نما
نشست های تخصصی معماری
ویدیو های معماری
افراد
آموزشهای معمارانه
پروژه های معماری
جهان نما
نشست های تخصصی معماری
دیزاین - طراحی
ویدیو های معماری
تکنولوژی
رویدادهای معماری

طرح جامع جاکارتا برنده جایزه جشنواره جهانی معماری شد

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۲۰ / ۰۹ / ۱۳۹۶ ، شناسه: ۲۵۹۵ ، بازدید:۶۷۵

معماران SHAU یک طرح جامع برای بنیاد جاکارتا جیا و متمرکز بر احیاء بزرگ زمین برای ایجاد فضای سبز طراحی کرده‌اند.

 

طرح جامع  جاکارتا برنده جایزه جشنواره جهانی معماری شد

 

با توجه به جمعیت سریع و رشد اقتصادی، اندونزی با مسائل مانند فروپاشی زمین و افزایش سطح دریا مواجه است . برای مبارزه با این مشکلات ، معماران SHAU یک طرح جامع برای بنیاد جاکارتا جیا و متمرکز بر احیاء بزرگ زمین برای ایجاد فضای سبز طراحی کرده‌اند.  پیشنهادهای  معماران SHAU  در این پروژه که " جاکارتا جیا" نام دارد اکنون موفق شده جایزه شهرهای هوشمند را در جشنواره معماری جهانی 2017 را به دست آورد.

این تیم طراحی در ابتدا شبکه ای را برای اطلاع رسانی به چارچوب شهری در جزیره ای بیضی شکل در نظر گرفته است، اما شبکه‌های شهر دیگر هم الهام بخش این طراحان بوده است. این سازمان فضایی شهری امکان  زیست مناسب شامل فضای زندگی، خیابان‌های عمومی، پارک‌ها و میدان‌ها را برای1.9 میلیون نفر از ساکنان جدید جاکارتا فراهم می‌کند.

این طرح جامع با یکپارچه سازی خط ساحلی اندونزی، به ساکنین سواحل، دریاچه‌ها و کانال‌ها نیز امکان رشد اقتصادی و رفاه می‌دهد.. علاوه بر این، این جزیره خطر سیلاب‌های ویرانگر را با کمک دیوارهای غول پیکر کاهش خواهد داد.

طرح جامع جدید در نظر دارد برنامه ای برای رشد پایدار و مسئولانه جاکارتا از طریق اهدافی چون فضای سبز ، انرژی سبز بازیافت زباله، گسترش نواحی بدون خودرو شخصی و متمرکز بر حمل و نقل عمومی را برای ساکنین این منطقه محقق کند.

برای تکمیل این طرح جامع که مساحتی در حدود 58 کیلومتر را شامل می‌شود یک دوره زمانی 30 ساله پیش بینی شده است.

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: سرویس معماری هنر آنلاین

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین - (لقمان کسمایی)

دیدگاه کاربران
نام شما: *
پست الکترونيک: *
دیدگاه شما:*
مجموع را وارد کنید:*
=
+
با ما همراه شوید
تبلیغات
طراحی معماری