پلتفرم فوتوریستی در پروژه تجاری ونکوور

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۰۷ / ۱۰ / ۱۳۹۶ ، شناسه: ۲۶۲۴ ، بازدید:۹۸۸

ترکیبی از یک ساختمان آوانگارد و ساختاری فوتوریستی است.

 

پلتفرم فوتوریستی در پروژه تجاری ونکوور

 

برج تجاری و مسکونی ونکوور در سایت فراموش شده‌ای مجاور خطوط سریع انتقال زیرزمینی جدید این شهر قرار گرفته است.

این پروژه ترکیبی از یک ساختمان آوانگارد و ساختاری فوتوریستی است. تعبیه یک پلتفرم مارپیچ برای جذب انرژی در رمپ‌های بالای طراحی شده و شکل متمایزی را نسبت به یک طرح مکعبی ساده بخشیده است.

گوشه‌های این ساختمان به گونه ای طراحی شده که زوایای تابش خورشید را کنترل می‌کند و مانند المانی کاربردی تمامی سایه‌های افقی و عمودی خورشید را از بین می‌برد. اما مهم‌ترین ویژگی این مجموعه تلفیق مناسب صحیح عرصه‌های تجاری و مسکونی است.  تنظیم یک پلان فکر شده با تقسیم فضایی استاندارد و سیرکولاسیون صحیح از نکته‌های مثبت طراحی این ساختمان است.

طراحی نمای ساختمان دارای یک امضا و نشانه از تأثیر خورشید است که نتیجه آن به وجود آمدن یک سیستم مناسب روشنایی و کنترل انعکاس شدید نور خورشید درون ساختمان است.

نورپردازی این ساختمان توسط "تامار فرانک" انجام شده است. وی از خلاقیت خود در طراحی المان‌های نورپردازی ساختمان استفاده کرده تا علاوه بر کنترل نور طبیعی، نور مصنوعی هم در در راین مجموعه نقش خود را بازی کند.

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: هنر آنلاین

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین - (لقمان کسمایی)

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .