جواهرات معمارانه

مجموعه: پروژه های معماری ، تاریخ انتشار: ۰۳ / ۰۲ / ۱۳۹۷ ، شناسه: ۲۷۴۵ ، بازدید:۱۸۹۵

میل به زیبایی و خودآرایی از دیرباز در تمامی جوامع بشری به اشکال گوناگون وجود داشته است و هنر جواهرسازی با قدمت چندین هزاران ساله،یکی از روشهای ابراز این تمایل بوده است .در خلق جواهرات ،اصولی همچون تعادل، نسبیت، تضاد، هماهنگی، پیوستگی، تاکید و حرکت به کار برده می‌شوند،بنابراین پیام بصری که طرح جواهر به انسان منتقل می‌کند، را می‌توان در تئوری‌های دیزاین و طراحی یافت.باتوجه به اصول مشترک میان هنر جواهر سازی و معماری،معمارانی را می بینیم که وارد دنیای طراحی جواهرات شده اند و یا ساختمانها و المانهای معمارانه ای را شاهد هستیم که منبع الهام برای جواهرسازان شده است.در هر صورت بازتابی از هنر معماری را می توان در هنر و صنعت جواهرسازی مشاهده نمود.

در مطلب امروز جواهراتی را مشاهده می کنید که یا توسط معماران طراحی شده و یا معماری الهام بخش طراح جواهر بوده است.با ما همراه باشید...

 

جواهرات معمارانه

 

جواهرات معمارانه

 

جواهرات معمارانه

 

جواهرات معمارانه

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: تحریریه ستاوین

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین - (الهه تقی زاده)

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .