نگاهی به پل طبیعت ، برنده جایزه معماری آقا خان

مجموعه: ویدیوها ، تاریخ انتشار: ۲۰ / ۰۴ / ۱۳۹۷ ، شناسه: ۲۸۴۵ ، بازدید:۱۱۹۷۷

نگاهی به پل طبیعت ، برنده جایزه معماری آقا خان

پل سازه‌ای است که دو مکان را به هم وصل می‌کند. معمولا محل گذر است، نه محل توقف. اما، آیا پل می‌تواند هم گذرگاه باشد، هم توقف‌گاه؟

پل طبیعت تهران که بر فراز اتوبان مدرس ساخته شده هر دو کارکرد را دارد. این پل امسال یکی از برندگان جایزه معماری آقا خان است. جایزه معتبری که حدود ۴۰ سال قدمت دارد و در دوره گذشته هم طرح احیا و مرمت بازار تبریز یکی از برندگان آن بوده است. اما پل طبعیت چه ویژگی‌های دارد که آن را به پلی شاخص تبدیل کرده است؟

مریم عرفان با حسین رضایی، یکی از ۹ داور اصلی جایزه معماری آقا خان، گفتگو کرده است.

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: BBC

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .