سنگاپور ، گران ترین شهر جهان شد.

مجموعه: جهان نما ، تاریخ انتشار: ۲۵ / ۱۲ / ۱۳۹۳ ، شناسه: ۳۰۱ ، بازدید:۶۲۵۱

براساس اعلام واحد اطلاعات اکونومیست ،سنگاپور ،برای دومین سال متوالی عنوان گران‌ترین شهر جهان را به دست آورد. به گزارش بلومبرگ، در فهرست «هزینه‌های زندگی در سراسر جهان 2015» که توسط واحد اطلاعات اکونومیست منتشر شد، سنگاپور، با پشت سر گذاشتن شهرهای پاریس، اسلو، زوریخ و سیدنی عنوان گران‌ترین شهر جهان را به خود اختصاص داد.

سنگاپور

سنگاپور که به لحاظ اندازه از نیویورک کوچک‌تر است، در سال‌های اخیر شاهد رکورد افزایش قیمت مسکن بوده است. سیستم مجوز خودرو نیز موجب شده است قیمت خودرو در سنگاپور از دیگر کشورها گران‌تر باشد.

براساس این گزارش هنگ‌کنگ و سئول از دیگر شهرهای آسیایی هستند که درمیان ده شهر گران‌ جهان قرار دارند. این در شرایطی است که کاهش ارزش ین و تنزل قیمت‌ها موجب شده است که شهرهای توکیو و اوزاکا در رتبه پایین‌تری نسبت به شهرهای هنگ‌کنگ و سئول قرار بگیرند.

از سوی دیگر، با توجه به افزایش ارزش فرانک سوئیس در برابر یورو، با نرخ امروز ارز، زوریخ و ژنو گران‌ترین شهرهای جهان خواهند بود.

براساس گزارش واحد اطلاعات اکونومیست شهرهای کراچی و بنگالورو (بنگلور سابق) ارزان‌ترین شهرهای جهان به شمار می‌روند. از ده شهر ارزان جهان، شش شهر در آسیا قرار دارند.

گران ترین شهر جهان

منبع:lastsecond

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .