معماری بناهای دولتی عامل تعیین کننده در منظر شهری

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۲۶ / ۱۲ / ۱۳۹۳ ، شناسه: ۳۰۷ ، بازدید:۲۳۷۷

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان مجری ساختمان‌های دولتی در مراسم افتتاحیه ساختمان امور مالیاتی استان تهران در مورد معماری بناهای دولتی گفت : ساختمان‌های دولتی در ایران  همواره به‌عنوان عامل تعیین‌کننده و پیشرو در زمینه  شکل دادن به منظر شهری بوده‌اند .

محمدجعفر علیزاده افزود: ساختمان‌های دولتی دوره قاجار و سبک معماری آن نقشی تعیین‌کننده در شکل دادن به سبک معماری ساختمان‌های دیگر داشته‌اند و ساختمان‌های دولتی هم از منظر شهرسازی که یک مقوله فیزیکی است و هم ازنظر نمای شهری که با روح و روان افراد ارتباط برقرار می‌کند ، اهمیت بسیاری دارند.

وی با بیان اینکه بسیاری از ساختمان‌های دولتی ایران استحکام لازم در مقابل زلزله را ندارند ، صلابت و استحکام ساختمان را از نیازهای اولیه شهرسازی دانست و ادامه داد:  باید بپذیریم نهادهای تخصصی خاصی  در جهان وجود دارند که با هدف ساخت سازه‌ها برای شرکت‌ها احداث‌شده‌اند و سازمان‌های بهره‌بردار تمام تمرکز خود را روی بهره‌برداری کامل از ساختمان  می‌گذارند.

علیزاده با ابراز خرسندی از صرفه‌جویی در هزینه‌های این سازه 13 طبقه گفت : ساختمان امور مالیاتی استان تهران به سبک مدرن ساخته‌شده و در معماری منظر آن سعی بر آن شد از شیشه و کامپوزیت استفاده شود تا یک همگونی با ساختمان مجاور وجود داشته باشند  .

 مدیرعامل سازمان مجری ساختمان‌های دولتی خاطرنشان کرد: در تقسیم‌بندی فضای داخلی بنا، از پارتیشن‌بندی استفاده‌شده که انعطاف فضا را به همراه دارد و به‌راحتی می‌توان فضای داخلی و اتاق‌ها را بر اساس طرحی دیگر تغییر داد. ضمن اینکه مباحث ذخیره انرژی و عایق صوتی و حرارتی بودن در آن به شکل کامل رعایت شده است.

منبع : پیام ساختمان

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .