ویلای Balaclava اثر Coy Yiontis Architects

مجموعه: پروژه های معماری ، تاریخ انتشار: ۲۸ / ۱۲ / ۱۳۹۳ ، شناسه: ۳۱۱ ، بازدید:۵۱۲۵

مکان : Balaclava, Victoria, Australia
مجری : Rosa Coy
طراحی سازه : Greer Consulting Engineers

در این پست، به معرفی ویلای طراحی شده توسط تیم طراحی Coy Yiontis Architects ،در ویکتوریای استرالیا می پردازیم . با ستاوین همراه شوید . . . 

به گفته معمار پروژه ، این خانه دو طبقه جهت مناسب شدن برای یک خانواده پرجمعیت در یک بافت متراکم شهری احداث شده است . فضاهای اصلی شامل اتاق خواب برای هریک از چهار فرزند خانواده ، یک خواب والدین، یک خواب مختص مهمان ،فضاهای نشیمن و استخر شنا می باشد .

این خانه در خیابانی قدیمی در بالاکلاوا ،احداث شده است ،خیابانی که نیازمند دست یابی به راه حلی جهت حفظ نماهای چوبی زمان ویکتوریا می باشد .

استراتژی طراحی شامل تقسیم ساختمان به دو بخش قدیم و جدید توسط یک حیاط مرکزی بزرگ می باشد، این موضوع سبب حفظ هویت و استقلال ساختمان قدیمی می گردد .

ساختمان دو طبقه جدید با نمای پوشیده شده از چوب ، در قسمت پشت ساختمان قدیمی به واسطه حیاط خلوت و استخر آن احداث شده است . این فرم زاویه دار در واقع پاسخی به محدودیت های پلان می باشد.استفاده از هندسه ،به صورتی که به پوسته بنا شکل داده و سبب اثر گذاری بر پلان و طرح هر دو بنا می گردد .


Coy Yiontis Architects

Coy Yiontis Architects

Coy Yiontis Architects

Coy Yiontis Architects

Coy Yiontis Architects

Coy Yiontis Architects

Coy Yiontis Architects

کار چوب : Ross O’Brien, John Tobias, Daniel Norton

عکس : Peter Clarke

منبع : contemporist

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .