پروژه های معماری
افراد
دیزاین - طراحی
تکنولوژی
رویدادهای معماری
آموزشهای معمارانه
جهان نما
نشست های تخصصی معماری
ویدیو های معماری
افراد
آموزشهای معمارانه
پروژه های معماری
جهان نما
نشست های تخصصی معماری
دیزاین - طراحی
ویدیو های معماری
تکنولوژی
رویدادهای معماری

چالش تازه معماران برای طراحی کلیسای نوتردام , دریچه‌ای به نتردام آینده

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۱۹ / ۰۲ / ۱۳۹۸ ، شناسه: ۳۱۲۰ ، بازدید:۲۱۰

پس از سوختن بخش‌هایی از کلیسای نوتردام در آتش سوزی اخیر، طراحی مجدد این کلیسا به مسابقه گذاشته شد.

به گزارش سرویس معماری هنرآنلاین , در بعد از ظهر روز 26 فروردین ماه 1398 نفس جهان با فروریختن کلیسای نوتردام بند آمد. چند ساعت پس از شروع آتش سوزی سقف این کلیسای چند صد ساله از بین رفت و به شدت آسیب دید. خوشبختانه تمام کلیسا از بین نرفت و بسیاری از قطعات هنری داخل فضاهای آن جمع آوری شدند.

زمانی که به این رویداد فکر می‌کنیم به آسانی متوجه می‌شویم کلیسای نوتردام، بسیار ارزشمندتر از یک ساختمان است. این کلیسا یک نماد، مجموعه‌ای از خاطرات، مدرکی از تاریخ و یادمانی است که روی همه ما تأثیر گذاشته است. لازم نیست فرانسوی یا حتی کاتولیک باشیم تا متوجه شویم ارزش این کلیسا فراتر از چند نیمکت، محراب و شیشه‌های رنگی بوده است. یکی از چالش‌های معماران این است که تعیین کنند این بنا را به چه شکلی خواهند ساخت. آیا مجدداً به همان شکل گذشته آن را احیاء خواهند کرد یا سازه را با شکلی تازه طراحی می‌کنند. در این صورت قصد ارائه چه نوع احساس و عملکردی را دارند.

در فراخوان این مسابقه آمده است: این چالش شماست. آینده کلیسای نوتردام را طراحی کنید. سقف نمادین آن نابود شده است. تنها 2 برج و اطراف مجموعه از آتش سوزی باقی مانده‌اند. حالا نوبت شماست تا دیدتان به آینده را نشان دهید.

نمی‌توانیم طراحی این کلیسا را بر عهده شرکت‌های بزرگ و جلسات خصوصی بگذاریم. نوتردام کلیسایی برای مردم بود؛ بنابراین مردم باید در آینده آن اثرگذار باشند. برگزارکنندگان این مسابقه از تمام قدرتشان استفاده خواهند کرد تا طراحان بتوانند از سراسر دنیا شانس طراحی آینده نوتردام را داشته باشند.

شرکت در این مسابقه رایگان است و برای جایزه یک هزار دلار در نظر گرفته شده است. شرکت کنندگان باید آثار خود را در چهار بخش شامل: یک تصویر هوایی از طرح، یک تصویر از سمت خیابان (دید ناظر)، یک تصویر “تجربی” که نشان دهنده ویژگی‌هایی از پروژه باشد که میل دارند آن‌ها را بیشتر نشان دهند و متنی (حداکثر 500 کلمه‌ای) برای شرح پروژه ارسال کنند.

در این مسابقه تمام پروژه‌ها به رأی عموم گذاشته می‌شوند. این رأی‌گیری تا 8 مرداد، 1398 ادامه میابد و اثری که بیشترین رأی را از جانب مردم دریافت کرده باشد به عنوان برنده معرفی می‌شود. (رأی‌گیری از طریق روبات یا سایر روش‌ها به صورت آنلاین انجام می‌شود.)

علاقه‌مندان به شرکت در این مسابقه تا 8 مرداد، 1398فرصت دارند که پروژه خود را به GoArchitect  ارسال کنند. پس از آن پروژه‌ها به صورت عمومی منتشر می‌شوند و  برندگان مسابقه 8 مرداد، 1398 معرفی می‌شوند.

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: honaronline.ir

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین

دیدگاه کاربران
نام شما: *
پست الکترونيک: *
دیدگاه شما:*
مجموع را وارد کنید:*
=
+
با ما همراه شوید
تبلیغات
طراحی معماری