چند توصیه تاسیساتی برای تعطیلات نوروزی

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۰۱ / ۰۱ / ۱۳۹۴ ، شناسه: ۳۲۱ ، بازدید:۲۷۴۲

نوروز محبوبترین زمان برای سفر در میان ایرانیان است و البته مستعد بروز حوادث و خساراتی که توجه به زمینه‌های ایجاد و تلاش برای جلوگیری از وقوع آنها تعطیلات بهتری را فراهم می‌آورد. به این منظور چند توصیه ایمنی به هنگام سفر در حوزه تأسیسات ساختمانی برای خوانندگان داریم که خواندن آنها می تواند مفید باشد.

1- تمامی وسایل غیرضروری الكتریكی را خاموش و در صورت امكان جریان برق آنها را از ناحیه فیوز قطع كنید.
۲- كلیه وسایل گرمازا اعم از گازسوز و یا نفت‌سوز را خاموش و شیر اصلی گاز را از ناحیه بعد از كنتور و یا سیلندر گاز كاملاً قطع كنید.
۳- از بسته بودن شیرهای آب گرم و سرد منزل خود در زمان ترك منزل كاملاً مطمئن شوید و سپس محل را ترك كنید. آّب از مهم‌ترین عواملی است که در غیاب ساکنین منزل باعث ایجاد حادثه می‌گردد. چکه آب از شیرها و خرابی آنها موجب می‌گردد که آب به هر شکل جریان پیدا کند و پس از مدتی باعث خرابی و مشکلات بعدی برای منزل و همچنین منازل کناری خصوصاً در مجتمع‌های آپارتمانی گردد. بنابراین ضروری است در صورت خرابی شیرهای آب سریعاً نسبت به تعمیر آنها اقدام نمایید. هیچ‌گاه از زور و یا ابزار جهت بستن و سفت کردن شیرهای آب آسیب‌دیده استفاده نکنید.
4- استفاده از حفاظ و قفل‌های مناسب، نصب دزدگیرهای سیمی یا سنسوری ارزان‌قیمت روی دیوارها و در ورودی در‌ها و محفوظ کردن ورودی کانال کولرها، ایمنی بیشتری را برای منزل شما فراهم می‌آورد.
5- چنانچه از آژیر خطر در ساختمان خود استفاده می‌کنید، محل نصب آن را طوری انتخاب کنید که سارقان نتوانند آن را به سهولت تشخیص دهند.
6- اگر در مجاورت یا پشت خانه ملک مخروبه‌ای وجود دارد، دیوارهای مجاور را با آهن و بتن، محکم و غیر قابل‌نفوذ کنید.
7- ضایعات اشتعال‌پذیر مثل کاغذهای باطله و نایلون‌های پلاستیکی و مواد زائد در اطراف و پشت یخچال و فریزر و وسایل برقی و حرارتی قرار ندهید.
8- در صورت استفاده از تأسیسات مرکزی جهت گرمایش منزل آن را کاملاً خاموش نمایید، در غیر این صورت شیر رادیاتورها را کنترل کنید و کاملاً ببندید.
9- از سلامت و صحت عملکرد سیستم اعلام و اطفای حریق اتوماتیک و دزدگیر اطمینان حاصل نمایید.
10- یکی از مواردی که باعث حریق گردیده اتصال زنگ منازل می‌باشد که در اثر فشار دادن، این زنگ‌ها دچار اتصال شده و سپس ایجاد جرقه می‌نماید و انتقال حرارت جرقه به روزنامه‌ها و فرش و موکت و مواد قابل اشتعال منازل دچار آتش‌سوزی شده و در اندک زمانی حریق گسترش پیدا می‌کند. بنابراین توصیه می‌شود حتماً برق زنگ منزل را قطع کنید.
11- اگر نمی‌خواهید از وسایل نقلیه تا مدتی استفاده کنید و آن را در پارکینگ  و حیاط منزل پارک کرده‌اید از بسته بودن درهای آن اطمینان حاصل نموده و مضافاً سیستم برق آن را به‌طور کامل قطع نمایید.

منبع : پیام ساختمان

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .