فراخوان حضور معماران ایرانی در پاویون هنر ایران در دوسالانه ۲۰۱۵ ونیز

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۰۴ / ۰۱ / ۱۳۹۴ ، شناسه: ۳۳۶ ، بازدید:۲۹۰۳

پس از موفقیت پاویون کوچک ایران در دوسالانه معماری ونیز ۲۰۱۴، مجموعه از نهادها و گروه‌های غیرانتفاعی در حال تلاش برای حضور آبرومند و حرفه‌ای در دوسالانه ۲۰۱۵ هنر هستند.

در چارچوب برنامه‌های هنری، فرهنگی و معماری بینال ونیز، با هماهنگی انجام شده با دستگاه‌ها و نهادهای ذیربط و مسئول در این حوزه و حمایت و پشتیبانی آنان، فضایی در حدود ۲۰۰۰ متر مربع به عنوان پاویون جمهوری اسلامی ایران در بینال هنری ونیز سال ۲۰۱۵ و به مدت ۷ ماه از ۱۵ اردیبهشت تا ۱ آذر ماه ۱۳۹۴ توسط بنیاد فیض‌نیا برنامه ریزی شده است و اقدامات اجرایی آن نیز توسط شریک ایتالیایی این بنیاد در شهر ونیز طبق برنامه زمان بندی در حال اجرا است.
با هماهنگی انجام شده با وزارت راه و شهرسازی (آقای حامد مظاهریان ، معاون محترم مسکن و ساختمان )، موزه هنرهای معاصر ( آقای مجید ملا نوروزی ، رییس محترم موزه ) و بنیاد هنری فیض نیا ( آقای مزدک فیض نیا ، نماینده رسمی بنیاد ) و به عنوان متولیان اصلی پاویون ایران، بخشی ۱۵۰متری از از این فضای مجموعه پاویون ایران به منظور نمایش معماری ایران برنامه‌ریزی شده است که با همکاری جامعه مهندسان معمار ایران در حال پیگیری است. به این منظور مجموعه‌ای از پروژه‌های ساخته شده موفق معاصر (پس از انقلاب اسلامی) انتخاب خواهند شد تا در یک چیدمان فضایی چند رسانه‌ای به عنوان بخشی از مجموعه پاویون رسمی ایران در بینال ونیز و در کنار دیگر آثار هنری و فرهنگی ایران شامل تابلوهای نقاشی و عکس، مجسمه، آرت ورک و … در معرض دید بازدید کنندگان قرار گیرد.

فراخوان حضور معماران ایرانی در پاویون هنر ایران در دوسالانه ۲۰۱۵ ونیز

روند اجرایی:
– تهیه لیست بلند از آثار واجد شرایط حضور در بینال هنری ونیز با ارسال مدارک پروژه (دو تصویر اجرایی از پروژه به همراه مشخصات و آدرس آن) توسط مهندسین مشاور، دفاتر معماری، معماران و … تا روز شنبه مورخ ۸ فروردین ۱۳۹۴ به آدرس ایمیل جامعه مهندسان معمار ایران به نشانی :ias.biennale@gmail.com

– گزینش آثار منتخب در تاریخ ۱۱ فروردین ۱۳۹۴ توسط:
(نمایندگان جامعه مهندسان معمار ایران و نماینده محترم وزارت راه و شهرسازی)
دکتر حامد مظاهریان
مهندس سید محمد بهشتی
مهندس ایرج کلانتری
دکتر شهاب کاتوزیان

ظرفیت فضای معماری در پاویون ایران حدودا ۵۰ تا ۷۰ پروژه خواهد بود که گزینش نهایی بر اساس این ظرفیت انجام خواهد شد .
– محدودیت جغرافیایی ، کاربری ، زیربنا و …. در مورد آثار وجود نداشته و تنها می بایست پس از پیروزی انقلاب اسلامی طراحی و اجرا شده باشد.
– اعلام پروژه های منتخب جهت حضور در بینال ونیز تا روز شنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۴ به شرکت های متبوع
– ارائه تابلوی نهایی پروژه توسط شرکت های منتخب تا تاریخ ۲۰ فروردین ۱۳۹۴ ( تنها یک تابلو در ابعاد ۵۰ در ۷۰ سانتیمتر که مشخصات تابلو متعاقبا ارائه خواهد شد به همراه فایل مدارک تکمیلی جهت اکران به صورت مجازی در فضای نمایشگاه )
– افتتاحیه بینال هنری ونیز ، ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴

آخرین مهلت ارسال آثار:  ۱۳۹۴/۰۱/۰۸
انتخاب آثار: ۱۳۹۴/۰۱/۱۱
اعلام نتایج: ۱۳۹۴/۰۱/۱۵
زمان بینال هنری ونیز ۲۰۱۵: به مدت ۷ ماه از ۱۳۹۴/۰۱/۱۵ الی ۱۳۹۴/۰۹/۰۱

مدیر بخش معماری بینال ونیز و دبیر اجرایی: مهرداد زواره محمدی ۰۹۱۲۱۳۳۳۹۳۵
ارسال آثار به ایمیل: ias.biennale@gmail.com

منبع : معمارنیوز

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .