موزه ملی هنر قرن بیست و یکم ( MAXXI Museum Art ) , اثر زاها حدید , ایتالیا

مجموعه: ویدیوها ، تاریخ انتشار: ۰۹ / ۱۰ / ۱۳۹۸ ، شناسه: ۳۵۲۳ ، بازدید:۱۳۳۷

موزه ملی هنر قرن بیست و یکم ( MAXXI Museum Art ) , اثر زاها حدید , ایتالیا

موزه ملی هنر قرن بیست و یکم (ماکسی) در ایتالیا یکی از پروژه‌های شاخص معمار معروف «زاها حدید» است که رویکردی میان رشته‌ای به هنر و تولیدات زیباشناختی دنیای پیش رو دارد. ماکسی (Maxxi) نام موزه ملی هنر قرن بیست و یکم در شهر رم است که وزارت فرهنگ ایتالیا در سال ۱۹۹۸ تصمیم به تاسیس آن گرفته و مسابقه‌ای برای ساخت بنای آن برگزار کرد. از میان طرح‌های این مسابقه طرح «زاها حدید» انتخاب شد، اما اتمام پروژه بیش از ده سال به طول انجامید و سرانجام موزه در سال ۲۰۱۰ درهای خود را به روی عموم گشود. ( منبع متن : کجارو , مترجم : فاطمه رشیدی )

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .