معماری برای جذب اکوتوریست , نگاهی به کتاب معماری برای کوهستان

مجموعه: آموزش ، تاریخ انتشار: ۱۲ / ۰۱ / ۱۳۹۹ ، شناسه: ۳۷۵۵ ، بازدید:۱۸۴

کتاب "معماری برای کوهستان" با رویکرد جذب توریست‌ها و اکوتوریست‌ها تأکید دارد.  به گزارش هنرآنلاین، کتاب‌های زیادی درباره کوهستان؛ این پدیده طبیعی و باارزش و همچنین بهره‌وری‌های مختلف از آن، تدوین شده است. یکی از جنبه‌های استفاده از کوهستان،‌ بحث معماری و ساخت‌وساز است که با توجه به شرایط محیطی و آب‌وهوایی ویژه آن، استانداردهای خود را می‌طلبد. در این راستا کتاب "معماری برای کوهستان" تألیف مشترک عماد بهروزی‌فرد و مرجان ایل‌بیگی از جمله آثاری است که در سال جاری چاپ و به بازار نشر عرضه شد.

 

معماری برای جذب اکوتوریست , نگاهی به کتاب معماری برای کوهستان , معماری , اکوتوریست , کتاب معماری , کوهستان , انتشارات دانش‌پذیر , عماد بهروزی‌فرد , مرجان ایل‌بیگی , کتب معماری , ستاوین

 

کوهستان، سرزمینی باارزش‌های مادی و معنوی فراوان است که در صورت استفاده درست از آن، ضمن کمک به بهبود کیفیت آب‌وهوا و طراوت‌بخشی به روح انسان، می‌تواند منبعی برای کسب درآمد اکوتوریستی باشد. متأسفانه در ایران با داشتن مناطق متنوع کوهستانی، سرمایه‌گذاری و هدف‌گذاری خاصی در این زمینه صورت نگرفته است. نویسندگان در صفحات نخستین کتابشان به این موضوع اشاره کرده‌اند: "کوهستان‌ها سرزمین‌هایی جادویی برای توریست‌ها و اکوتوریست‌ها هستند؛ سرزمین‌هایی با ارزش‌های مادی و معنوی فراوان که می‌تواند سرمایه‌های فراوانی را برای هر دولتی به دنبال داشته باشد. اما در ایران امروز نه به سرمایه‌گذاری که این بخش به دنبال دارد، توجه شده و نه زیرساختی برای آن تعریف شده است. هدف تألیف این رساله، جلب توجه مسئولین و صاحب‌نظران به ظرفیت‌هایی است که سرزمین‌های کوهستانی در خود دارد و در عین‌حال نباید فراموش کرد که استفاده از کوهستان بدون توجه به ارزش‌های توسعه پایدار و حفاظت از محیط زیست، امری بی‌فایده است که نه تنها ارزشی به دنبال ندارد، بلکه به دنباله آن مشکلات فراوانی را در پی خواهد داشت."

نخستین چاپ کتاب "معماری برای کوهستان" در 136 صفحه با شمارگان 500 نسخه به بهای 22 هزار تومان از سوی انتشارات دانش‌پذیر به بازار نشر عرضه شده است.

 

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: هنرآنلاین

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .