همکاری ایران و فرانسه در زمینه معماری خشتی

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۱۶ / ۰۱ / ۱۳۹۴ ، شناسه: ۳۷۶ ، بازدید:۳۱۴۶

ایران و فرانسه در زمینه معماری خشتی همکاری می‌کنند 

بر اساس تفاهمنامه هایی که در این زمینه بین سید محمد بهشتی رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی وگردشگری و تیری ژوفروا رئیس مرکز بین المللی سازه های خشتی مدرسه ملی معماری گرونوبل فرانسه به امضا رسید، دو طرف در زمینه های آموزشی ، پژوهشی وفنی با یکدیگر همکاری می کنند .
دو طرف همچنین نسبت به تبادل تجربیات حفاظت و نگهداری در زمینه مصالح گلینبا برگزاری نشست های مشترک و کنفرانس های علمی تخصصی در ایران و فرانسه اقدام خواهند کرد .
استحکام بخشی معماری خشتی و بهینه سازی مصالح گلین  و مطالعات مردم شناختی وباستان شناسی مرتبط با معماری خشتی از دیگر موضوعاتی است که دو مرکز درمورد همکاری در مورد آنها به تفاهم رسیدند .
همچنین دو طرف نسبت به برگزاری و تشکیل کلاس ها، دوره ها و کارگاه های آموزشی شیوه های حفاظت از میراث گلین به ویژه در محوطه های خشتی با هدف ارتقای کیفیت حفاظت از مصالح خشت و گلی اقدام می کنند.
تبادل اسناد علمی – پژوهشی و دانشگاهی و دیگر اطلاعات مورد نیاز برای انجام برنامه های پژوهشی از دیگر مواردی است که هر دو طرف در مورد آن اقدام خواهند کرد .
بر اساس این تفاهمنامه فعالیت های تحقیقاتی و اجرایی مشترک برای توسعه فنی بهره برداری از مصالح گلین در معماری نوین ایران از مواردی است که دو طرف درانجام آن همکاری می کنند .
دو طرف همچنین در طرح های مشترک پژوهشی در زمینه های مرتبط با خشت و بافتهای گلی در ایران اعم از ویژگی ها ، شیوه های کاربرد و شیوه های نوین حفاظت و نگهداری همکاری خواهند کرد .
چاپ کتاب ها و مقالات علمی در موضوع های تفاهمنامه نیز از مواردی است که بر اساس این تفاهمنامه انجام می گیرد.
تبادل پژوهشگر و کار آموز تجربی با هدف آموزش و ارتقای دانش حفاظت از میراث گلین از دیگر مواردی است که دو طرف در مورد آن به تفاهم رسیدند.


راه اندازی مرکز بین المللی پژوهشی و حفاظت از مصالح خشت و گلی در ایران و تأمین تجهیزات فنی مورد نیاز پژوهشگاه در راستای ارتقای سطح آموزش ، پژوهش و اجرای طرح های مشترک از دیگر مواردی است که براساس این تفاهم نامه دو طرف در مورد آن ها همکاری خواهند کرد.    

منبع : CHN خبرگزاری میراث فرهنگی

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .