خانه ای با انرژی خورشیدی

مجموعه: دیزاین ، تاریخ انتشار: ۱۷ / ۰۱ / ۱۳۹۴ ، شناسه: ۳۸۰ ، بازدید:۶۰۵۶

این خانه خورشیدی، نمونه متعارفی از یک خانه طراحی شده آلمانی نیست. این خانه چشمگیر و قابل توجه خورشیدی، توسط دانشجویان دانشگاه Technische Universitat Darmstadt  طراحی شده و برنده مقام برتر در رقابت the Solar Decathlon گردیده است. تیم طراحی، با هدف طرح خانه ای با امکان تامین انرژی موثر به موضوع نگریسته و چنین پروژه ای را ارائه کردند؛  خانه ای در دوطبقه، مکعب شکل همراه با نمای خارجی و سقفی پوشیده شده با سلول های خورشیدی که 200% (دو برابر) انرژی مورد نیاز خانه را تولید خواهند کرد. همچنین این خانه دوست دار محیط زیست، در سطح بالایی عایق بندی شده و بوسیله پنجره هایی با تغییر رنگ خودکار مجهز شده که باعث ایجاد سایه جهت کاهش حرارت ناخواسته به داخل فضا میگردد.
علاوه بر این، این خانه خورشیدی دارای ویژگی های هوشمندی مانند مبلمان و لوازم خانگی پنهان ،یا لوازمی با امکان استفاده چندمنظوره میباشد تا امکان استفاده از همه گونه منبع انرژی را امکان پذیر سازد.

خانه ای با انرژی خورشیدی

خانه ای در آلمان

خانه خورشیدی

 برنده مقام برتر در رقابت the Solar Decathlon

خانه ای پوشیده از سلولهای خورشیدی

منبع:trendir

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین - (نرگس آزادی)

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .