جشنواره فانوس ها

مجموعه: جهان نما ، تاریخ انتشار: ۱۸ / ۰۱ / ۱۳۹۴ ، شناسه: ۳۸۵ ، بازدید:۶۲۲۸

جشنواره فانوسها، هر سال در تایلند برگزار می شود. در این جشن مردم فانوس هایی را به آب می فرستند تا برای آنها خوبی و خوش شانسی را به همراه بیاورد.در شهر چیانگ مای، مردم این جشن را به گونه دیگری برگزار می کنند. در کنار آتش بازی که در سطح شهر انجام می شود، مسابقات زیبایی در زمینه قشنگترین تزئین و بهترین قایق (دوستار محیط زیست بودن) نیز  انجام میگیرد که خود باعث جذابیت این جشن می شود.

جشنواره فانوسها
در جشن لوی کراتونگ(Loy Krathong) مردم قایق های کوچک خود را که در آن مشعل کوچکی قرار داده اند و آن راتزئین کرده اند به آب می اندازند.با موازای این جشن ،جشن یی پنگ(Yi peng) هم برگزار می شود که مردم فانوس های نورانی و زیبای خود را در آسمان رها میکنند که شاه راهی نورانی از این فانوس ها در آسمان بوجود می آید و این دو جشن در روز 14 نوامبر برگزار می شود.اصل این جشن در شهر بانکوک (زیبا ترین و مجلل ترین جشن در شهرستان چیانگ مای chiang mai ) برگزار می شود که سالیانه گردشگران زیادی برای این جشن زیبا به بانکوک می آیند.

جشن لوی کراتونگ

Loy به معنای شناور و krathong به معنای قایق می باشد. معمولا قایق را با یک قسمتی از درخت موز یا با نان درست میکنند و دلیل آن این است که چون وقتی قایق را به رودخانه ها رها می کنند بعدها باعث آلودگی در یا نشود و حتی ماهیان و پرندگان دریایی بتوانند از قایق های آبی تغذیه کنند.

جشنواره فانوس ها در تایلند
در جشن فانوس افراد می توانند فانوس های خود را از هر کجا که دلشان خواست بخرند اما حق ندارند هر جا که دلشان خواست فانوس را در هوا رها کنند. همه افراد باید وارد زمین مشخصی شوند. جشن ساعت 6 بعد از ظهر آغاز می شود و هرکس می تواند فانوس خود را به هوا بفرستد.شرکت در این جشن رایگان است و افراد زیادی هم برای تماشای این جشن وارد زمین جشن می شوند.


در طول شب ماه 14 (که ماه کامل می باشد) بسیاری از مردم قایق های کوچک خود را در آب شناور می کنند که به اعتقاد تایلندی ها قایق شناور در آب نشانه احترام به الهه آب می باشد.همچنین معتقدند رها کردن قایق خود در آب نشان از غذر خواهی کردن از کار های بد خود در پایان سال به الهه آب می باشد و همچنین شمع روشن در قایق ها نمایانگر رها کردن خشم و کینه خود در پایان سال می باشد.تایلندی ها معمولا هنگام رها کردن قایق های خود در آب آرزویی می کنند و بسیاری باور دارند که اگر شمع آنها تا زمانی که از نظر خارج نشده، روشن بماند، آرزوی آنها برآورده خواهد شد.

منبع:tourland

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .