مسجد عمان الهام‌بخش سالن نمایش چین

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۲۱ / ۰۲ / ۱۴۰۰ ، شناسه: ۳۸۶۷

بنای تئاتر لینکسیا در چین با الهام از مسجد جامع عمان ساخته شده است. به گزارشس گروه معماری هنرآنلاین ، شرکت داست دیزاین (Dust Design) با الهام از معماری کلاسیک اسلامی در کشور عمان، ساختمان بزرگی را برای تئاتر طراحی کرد. صاحبان ساختمان تئاتر بزرگ لینکسیا در استان گانسو چین، خواستار طراحی این ساختمان به سبک کشورهای خاورمیانه بودند.

طراحان در این پروژه علاوه بر ادغام تکنیک‌های مدرن و سنتی، به ویژگی‌های قومیتی منطقه هم توجه ویژه‌ داشته‌اند. انتخاب رنگ سفید برفی در نما و انتخاب به شکل گنبد، جذابیت و جاودانگی این ساختمان به نمایش می‌گذارد. گراند تئاتر گنجایش پذیرش ۱۰۵۲ تماشاگر و ۱۰۰ نفر ارکستر سمفونیک را دارد.

یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های طراحی این ساختمان تفاوت مقیاس این پروژه در مقیاس با مسجد است. چرا که تئاتر لینکسیا حدودا ۴۶ متر ارتفاع دارد و مساحت آن ۵۳۳۴۰ است. چالش دیگری که طراحان با آن روبرو بودند چگونگی اجرای دقیق الگوی مسجد در این مقیاس بود. اگر چه طراحی از معماری خاورمیانه الهام گرفته شده اما بیشتر فضای داخلی آن بر اساس زیبایی‌شناسی چینی تعریف شده است.

 

مسجد عمان الهام‌بخش سالن نمایش چین , مسجد عمان , سالن نمایش , چین , بنای تئاتر لینکسیا , تئاتر لینکسیا , شرکت داست دیزاین  , Dust Design

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین - (علیرضا اورعی)

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .