رنزو پیانو (Renzo Piano) , سخنرانی TED (زیرنویس فارسی)

مجموعه: ویدیوها ، تاریخ انتشار: ۲۴ / ۰۳ / ۱۳۹۹ ، شناسه: ۳۹۲۳ ، بازدید:۴۵۵

تِد یک مجموعه همایش جهانی است که توسط بنیاد Sapling که سازمانی غیرانتفاعی خصوصی است، با شعار «ایده‌ها ارزش گسترش دارند»، برگزار می‌شود. تد در فوریهٔ ۱۹۸۴ به عنوان یک رویداد تکی پایه‌گذاری شد. مجموعه همایش سالیانه از ۱۹۹۰ شروع شد .


رنزو پیانو , معمار برجسته ایتالیایی ( ویکی‌پدیا )
تاریخ تولد: ۱۴ سپتامبر ۱۹۳۷ (سن ۸۲ سال)، Pegli، ایتالیا
همسر: امیلیا روساتو (ازدواج ۱۹۹۲)، مگدا آردوینو (ازدواج ۱۹۶۲–۱۹۸۹)

 


 

معمار افسانه ای رنزو پیانو - ذهن در پشت ساختمان های غیرقابل انكار مانند Shard در لندن ، مركز پومپیدو در پاریس و موزه جدید هنری ویتنی در شهر نیویورك - ما را با یك زندگی خیره کننده به یك تور خیره کننده می برد. پیانو با کمک تصاویر زرق و برق دار ، قضیه ای فصیح و معمول را به عنوان پاسخی برای رویاها ، آرزوها و میل به زیبایی ما رقم می زند. او می گوید: "زیبایی جهانی از معدود مواردی است که می تواند جهان را تغییر دهد." "این زیبایی دنیا را نجات می دهد. یک نفر در هر زمان ، اما این کار را خواهد کرد."

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .