شارژر خورشیدی خلاقانه

مجموعه: تکنولوژی ، تاریخ انتشار: ۱۳ / ۰۸ / ۱۳۹۳ ، شناسه: ۴ ، بازدید:۴۰۲۵

نیروی انرژی خورشیدی در خدمت شخص در حال استراحت

بسیاری از دانش آموزان، احتمالا آرزو می کنند که وقت خود را در  بگذرانند ،زمانی که منتظر حضور در کلاس هستند.طراحی و توسعه این نیمکت، برعهده دانشجویان معماری مرکزMIT وتحت نظر پروفسورSheila Kennedy بوده است.صندلی گهواره ای ،ن.این سیستم ،این امکان را با استفاده از قدرت تعادل انسان برای ایحاد 1.5 محور تعاملی و 35 وات سیستم ردیابی خورشیدی ممکن می سازد. علاوه بر این، شخصی که در نیمکت استراحت میکند ،از یک باتری 12 آمپر ساعت برای ذخیره سازی انرژی خورشیدی ،استفاده می کند که این امکان شارژ گجتهای مختلف را در ساعات پس از غروب به خوبی فراهم می کند.

شارژر موبایل خورشیدی

شارژر موبایل خورشیدی

اطلاعات بیشتر واصله از مطبوعات مرکزMIT، حاکی از این است:فرم برگ مانند وحلقوی صندلی گهواره ای،توضیح می دهد که چگونه پانلهای نرم چوبی استاندارد می توانند ،برای تطابق با عرض جغرافیایی و زاویه نور خورشید در هر زمینی ، بااستفاده از نرم افزارهای طراحی پارامتریک و ساخت اتوماتیک با کمک بازوی رباتیک بسیار سبک Kuka، به صورت انبوه سفارشی سازی شوند .صندلی گهواره ای نرم ترکیبی از استراتژیهای طراحی های تک و لو تک (پیشرفته وسطح پایین) می باشد. این وسیله با درگیر کردن بدن انسان، الکتریسیته تولید می کند ومانند سایر مبلمان ها  با دست کار می کند . این وسیله  ترکیبی  است از ردیاب خورشیدی و پویایی اجتماعی؛شیئی خاص در سایت و فرمی انعطاف پذیراز خانواده چوبهای نرم .صندلی گهواره ای نرم، تفاوت میان لذت،کار و تولید برق را محو کرده و یک فعالیت جمعی  و یکپارچه را به جای کار متمرکز و  انفرادی توزیع داده است.

شارژر موبایل خورشیدی

شارژر موبایل خورشیدی

شارژر موبایل خورشیدی

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: freshome

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین - (حامد شاکری)

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .